![]() |
Мощі Орлеанської Діви виявилися єгипетською мумією |
У ході дослідження вони з'ясували, що рештки не можуть належати людині, яка померла в XV столітті, а їхній вік нараховує більше двох тисяч років. Крім того, дослідивши рештки - людське ребро, фрагмент дерева, клаптик тканини та стегнову кістку кішки - вчені не виявили ознак спалення, а запах ванілі від рештків свідчить про процес природного розкладання.
Котяча кістка, що зберігалася серед лже-мощів, може також свідчити на користь версії про те, що рештки є частиною єгипетської мумії, тому що в стародавньому Єгипті мертвих кішок часто бальзамували.
Жанна Д'Арк була спалена на вогнищі 1431 року. Те, що Римсько-католицька церква врешті-решт визнала її мощами, було виявлено в 1867 році на горищі однієї з аптек у Парижі.
На думку доктора Шарльє з госпіталю Реймона Пуанкаре в Парижі, фальшивка - справа рук аптекаря XІX століття, який видав рештки єгипетської мумії за священну реліквію. Для чого йому це знадобилося, залишається загадкою. Швидше за все, він зробив це не заради грошей, а "з релігійних міркувань", вважає Шарльє.
"Можливо, це знадобилося для того, щоб прискорити процедуру канонізації Жанни Д'Арк", - вважає дослідник, повідомляє Газета.Ру.