У Європарламенті нагадали Росії про нові санкції в разі ескалації на Донбасі |
Виступаючи у Варшаві, Чарнецький нагадав, що чинні санкції західних країн і низька ціна нафти на світових ринках уже призвели до ослаблення російської економіки.
Він вважає, що це чудовий момент для того, щоб ЄС і США вчинили сильніший тиск на Росію і твердіше висловили незгоду з окупацією частини України.
На його думку, відчутним ударом по російській економіці могло б стати виключення Росії з системи міжнародних банківських платежів SWIFT.
Чільний посадовець Європарламенту наголосив, що Євросоюз повинен говорити про Росію голосом «Польщі та інших країн Центральної та Східної Європи» і протистояти проросійському лобі, яке «активно діє не тільки в бізнесі, але навіть і в офіційних структурах ЄС».
Європейський союз запровадив щодо Росії вже кілька пакетів санкцій, і щодо окремих осіб і підприємств, і стосовно цілих секторів російської економіки через окупацію Росією українського Криму й заяви про його анексію, а також через агресію Росії на сході України. Схожі санкції з тих самих міркувань запровадили також США і ще низка країн.
Усі вони заявляють, що санкції можуть бути зменшені чи скасовані тільки в разі, коли буде подолана їхня причина: «кримські» санкції – після деокупації Криму, а «донбаські» – після повного виконання мінських домовленостей. Росію також уже не раз попереджали, що в разі посилення її агресії проти України санкції так само будуть посилені.