З хворої голови.... Кремль вперто нав’язує право окупанта |
Як сказав Лавров, незаконно перебуваючи в окупованому Криму, його здивувала заява Міністерства закордонних справ України, що метою зустрічі експертів є розтлумачити російським представникам, що плановані зміни до Конституції України відповідають мінським домовленостям. За його словами, така заява є «повним дипломатичним неуцтвом».
Крім того, сказав російський міністр, він розраховує на те, що планована на початок наступного тижня зустріч керівників України, Німеччини і Франції в Берліні, на якій теж має йтися про виконання мінських домовленостей, буде «виховною» для України.
При цьому Лавров стверджував, що серед обов’язків України, які вона, за словами голови МЗС Росії, порушує, є буцімто обов’язок узгоджувати конституційні зміни безпосередньо з угрупованнями «ДНР» і «ДНР» – які в Україні визнані терористичними.
Як повідомили вранці в МЗС України агентству «Інтерфакс-Україна», в четвер, 20 серпня, за ініціативи Німеччини в Берліні відбудуться неформальні консультації юридичних експертів країн «нормандської четвірки» з участю представників Венеційської комісії для того, щоб розтлумачити Росії юридичні аспекти конституційних змін в Україні. При цьому в міністерстві наголосили, що сам зміст змін до Конституції України не є предметом обговорення, бо це є суверенним правом української держави і українського народу і не може бути узурповане іноземною державою. «В Україні ніхто не буде підлаштовувати Конституцію до помилкового російського тлумачення мінських домовленостей», – наголосили в МЗС.
У вівторок, 18 серпня, міністр закордонних справ Франції Лоран Фаб’юс повідомив, що наступного понеділка, 24 серпня, президент України Петро Порошенко, президент Франції Франсуа Олланд і канцлер Німеччини Анґела Меркель мають зустрітися в Берліні, щоб обговорити нову хвилю насильства на сході Україні і стан виконання мінських домовленостей. У Києві відтак повідомили, що зустріч ініціював президент України. Росія, що є четвертим учасником «нормандського формату», на цю зустріч не запрошена.
Росія постійно вимагає від Заходу «тиску на Київ», не згадуючи про власні зобов’язання за мінськими домовленостями і їхні постійні порушення.
На Заході ж наголошують, що в той час, як Україна намагається виконати мінські домовленості якнайповніше, їх не виконують і постійно порушують якраз Росія і підтримувані нею сепаратисти.
Зокрема, на Заході відзначили, що Київ виконав пункт мінських домовленостей щодо окремих районів Донеччини й Луганщини, коли схвалив внесення до пропонованих змін до Конституції згадку про особливості їхнього місцевого самоврядування.
У Києві ж звертають увагу, що дії, пов’язані з Донбасом, відповідно до мінських домовленостей, узгоджують із легітимними представниками регіону – але не з сепаратистами з угруповань «ДНР» і «ЛНР», що захопили частину регіону збройною силою за підтримки Росії. Наразі з ними тримають тільки певні контакти через Тристоронню групу, в рамках якої ведуть переговори про практичні питання життя людей на окупованій частині Донбасу, звільнення заручників тощо.