Аратта - На головну

24 грудня 2024, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


На Заході гадають, що ще чекати від Кремля

Світ навколо нас 5712 переглядів

Опубліковано - 10.09.2015 15:25 | Всі новини | Версія для друку

На Заході гадають, що ще чекати від Кремля
На Заході гадають, що ще чекати від Кремля
Президент Росії Владімір Путін посилає Заходу загадкові сигнали, влаштувавши перемир’я на Сході України і відправивши війська в Сирію. Зрозуміти його справжні наміри не вдається нікому.

Можливо він хоче знову показати свою силу, а можливо вийти з міжнародної ізоляції.

Про це на сторінках Sueddeutsche Zeitung пише Штефан Корнеліус, зауважуючи, що першого вересня в українців було два приводи для радості: діти урочисто пішли в школу, а в Донбасі припинилися обстріли. "Найбільш неймовірним у встановлені режиму припинення вогню цього разу стало те, що сторони дотримуються його досі. Аналітики в державних канцеляріях країн Заходу з подивом труть очі і шукають пояснення. Чому саме зараз?" - пише німецький оглядач.

Через чотири дня спокою в Донбасі у Вашингтоні задзвонив телефон. Президент Росії Владімір Путін запропонував Бараку Обамі підтримати російську ініціативу у боротьбі проти "Ісламської держави" в Сирії. Водночас Путін хоче зустрітися з президентом США 20 вересня на засідання Генеральної асамблеї ООН.

Після цього питань стало ще більше. Вашингтон і його союзники у Європі намагаються "розшифрувати", чого насправді хоче російський президент. "Але зрозуміло, що між припиненням вогню в Донбасі і сирійською ініціативою є зв’язок", - пише автор.

Росія, яка постійно захищала проросійських терористів, продемонструвала свій потужний вплив на них, змусивши припинити вогонь. Можливо, Кремль так хоче показати свою силу, а може навіть і натякнути на готовність до діалогу. В цей же час, останніми днями в пресі з’явилося багато повідомлень про присутність російських солдатів і зброю в Сирії. Путін показує, що в цьому питанні здатен не лише на телефонні дзвінки. Він встиг навіть поборотися із Заходом за право відправляти літаки в близькосхідну країну.

"Справжні наміри Путіна невідомі. Але навіть в найпростішому трактуванні Путін, можливо, хоче знайти шлях повернення за стіл світових лідерів. Ізоляція принесла Росії багато проблем, тому Путін націлився на те, що президент США почав говорити з ним на рівних. І саме тому він добивається зустрічі з Обамою в Нью-Йорку", - йдеться в статті.

Тим часом, видання Washington Post писало, що Путін користується бездіяльністю США в Сирії. Нагадуючи обіцянки Обами про необхідність підтримати повстанців у Сирії, видання підкреслює, що насправді Білий дім нічого такого не зробив. Інакше, якби американська підтримка сирійської опозиції дійсно була, Москва навряд чи наважилася б відправляти армію в Сирію. У середу,

9 вересня, стало відомо, що в Сирії приземлилися російські військові літаки. Мова йде про два військово-транспортні гіганти Ан-124 "Руслан" і пасажирський лайнер. Відзначається, що росіяни встановили модульне житло, розраховане на 100 осіб, а також портативну техніку для управління повітряним рухом.

У цей же час, швейцарське видання Neue Zuercher Zeitung писало, що США і Росії може загрожувати військове зіткнення в Сирії. Побоювання американців викликані тим, що Росія може за допомогою військового контингенту в Латакії проводити окремі військові операції. В кращому випадку вони почнуть окрему боротьбу проти "Ісламської держави", але при цьому не зрозуміло, як будуть координуватися дії росіян з операціями міжнародної коаліції. В гіршому випадку в приціл росіян можуть потрапити помірковані сирійські опозиційні сили, яких підтримують США і їхні союзники.

Раніше повідомлялося, що США перевіряють інформацію про постачання Росією зброї в Сирію.

Крім того, видання The Times писало, що Кремль відправляє солдатів і зброю в Сирію, щоб захистити Асада. Видання також нагадує, що 20 серпня російський військовий корабель "Николай Фільченков" був сфотографований під час проходження через Босфорську протоку. На його борту було багато російської бронетехніки. Він, швидше за все, прямував в сирійський полрт Тартус. Це був перший випадок, коли російський військовий корабель відкрито плив через Стамбул зі зброєю на борту.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Не знаючи минулого, неможливо зрозуміти справжній сенс сьогодення і мету майбутнього ”
Максим Горький

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.