Аратта - На головну

6 липня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Росія запропонувала США прямі переговори між військовими

Світ навколо нас 5619 переглядів

Опубліковано - 17.09.2015 08:40 | Всі новини | Версія для друку

Росія запропонувала США прямі переговори між військовими
Росія запропонувала США прямі переговори між військовими
Державний секретар США Джон Керрі повідомив, що Росія запропонувала провести прямі переговори її й американських військових, щоб усунути можливі ризики від зростання російської військової присутності в Сирії і відвернути можливий конфлікт.

Він додав, що в телефонній розмові з міністром закордонних справ Росії Сєргєєм Лавровим у вівторок, 15 вересня, наголосив йому, що позиція Вашингтона незмінна: президент Сирії Башар аль-Асад, режим якого підтримує Москва, не є гравцем у спільній боротьбі світу проти екстремістського угруповання «Ісламська держава».

Наразі не відомо, чи приймуть США пропозицію Росії про переговори між військовими.

Тим часом у Росії заступник начальника Генерального штабу Збройних сил генерал Ніколай Богдановський заявив, що Москва наразі не має планів створювати в Сирії власну військово-повітряну базу. Але, додав генерал, «усе можливо».

Напередодні розмови Керрі з Лавровим у вівторок президент Росії Владімір Путін заявив, що Москва буде й далі надавати військову підтримку режимові Асада, і закликав світ вступити з Асадом у коаліцію для боротьби з «Ісламською державою».

А після тієї розмови Держдепартамент оприлюднив заяву про те, що Керрі сказав Лаврову: якщо Росія продовжить підтримувати режим Асада, це загрожує поглибити і розширити конфлікт у Сирії і підірвати спільну мету міжнародної спільноти – боротися з екстремізмом. За повідомленням, держсекретар також підтвердив, що США далі віддані боротьбі проти «Ісламської держави» разом із коаліцією більш як 60 країн, у якій Асад «не може бути учасником, вартим довіри».

У Сполучених Штатах Америки вже не раз за останні дні висловлювали серйозне занепокоєння тим, що Росія, яка є фактичним союзником режиму сирійського президента Башара аль-Асада, різко розширює свою військову присутність у підконтрольній режимові частині території Сирії. Зокрема, йдеться про військовий аеродром біля міста Латакія, де, за даними США, Росія зводить житлове містечко і вже розмістила свої танки й артилерію для його захисту. Вашингтон попереджав, що можлива участь росіян у захисті сирійського режиму від його неісламістських супротивників може призвести до конфронтації з міжнародною коаліцією, яка воює в Сирії й Іраку з ісламістським угрупованням «Ісламська держава». Президент США Барак Обама вже заявляв, що підтримка Росією влади Башара аль-Асада «приречена на поразку».

Росія ж заявляє, що виконує старі контракти на постачання Сирії передових озброєнь і не має наміру відмовлятися від них, бо на постачання зброї до Сирії немає заборони (на спробу запровадити таке ембарго Москва наклала вето в Раді безпеки ООН). Крім того, в Росії заявляють, що наявні в Сирії російські військові лише вчать сирійців користуватися російською зброєю. Москва також каже, що підтримує владу Сирії в боротьбі з «тероризмом» (а терористами режим Асада називає не тільки «Ісламську державу» чи місцевий відділок мережі «Аль-Каїда», а й його більш демократичних супротивників, яких підтримують Захід і країни арабського світу). Постійні ж польоти військово-транспортних літаків до Сирії мають на меті доставляти туди «гуманітарну допомогу», стверджують у Москві.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Сила уряду тримається на невігластві народу, і він знає це і тому завжди буде боротися проти просвітництва. Час нам зрозуміти це”
Лев Толстой

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.