Євродепутати вважають, що Росія має співпрацювати з іншими країнами в розслідуванні збиття MH17 |
Про це йдеться у спільній заяві голови комітету закордонних справ Європарламенту Ельмара Брока та голови делегації до парламентського комітету асоціації Україна-ЄС Андрея Пленковича.
У цій заяві євродепутати привітали досвід успішної співпраці в справі розслідування технічних причин авіакатастрофи експертів із семи країн: Нідерландів, Австралії, Малайзії, США, Великої Британії та України.
Євродепутати висловили підтримку ідеї створення міжнародного кримінального трибуналу й закликали Росію припинити її блокування.
«Ми підтримуємо створення міжнародного кримінального трибуналу, вітаємо те, що низка країн-членів ООН підтримали цю ідею. На жаль, можливість створення такого трибуналу ветувала Російська Федерація в Раді безпеки ООН. Ми закликаємо Російську Федерацію у повній мірі співпрацювати з міжнародною спільнотою, щоб уможливити проведення повного й незалежного розслідування та притягнення винних до відповідальності», – йдеться в заяві.
У вівторок, 13 жовтня, Нідерландська рада розслідувань із питань безпеки оприлюднила остаточні результати свого технічного розслідування, яке встановило, що літак «Малайзійських авіаліній» рейсу MH17 із Амстердама до Куала-Лумпура був збитий над Донбасом 17 липня 2014 року саме ракетою зенітно-ракетного комплексу «Бук». Але хто саме здійснив цей пуск, що призвів до загибелі всіх 298 людей у літаку, розслідування не мало мети визначати.
Після презентації результатів технічного розслідування голова цього органу Ради розслідувань у справах безпеки Нідерландів заявив журналістам видання Volkskrant, що ракета, якою збили на Донбасі 2014 року лайнер «Малайзійських авіаліній», була випущена з території, захопленої сепаратистами.
Захід і Україна заявляли, що мають докази того, що літак збили проросійські бойовики із комплексу «Бук» за ймовірної підтримки Москви. Бойовики і Росія свою причетність відкидають.
Наприкінці липня Росія стала єдиною, що проголосувала в Раді безпеки ООН проти проекту резолюції про створення міжнародного трибуналу у справі про загибель пасажирського «Боїнга-777» на Донбасі, але її право вето заблокувало ухвалення резолюції.