Аратта - На головну

8 липня 2025, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- передтечею кінотворчості італійськіх неореалістів була стрічка, знята українською кіностудією. Цією кінострічкою фахівці вважають фільм Марка Донського “Веселка” (1943 рік) за однойменною повістю Ванди Василевської. Фільм був знятий на київській кіностудії, яка в роки Другої світової війни була евакуйована в Середню Азію. Він розповідає про українське село під час війни. Президент Рузвельт, переглянувши фільм, надіслав режисерові телеграму з подякою, а у 1944 році картина була відзначена Асоціацією кіно і радіо США.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Парламент ухвалив закон про зовнішню трудову міграцію

Влада 7313 переглядів

Опубліковано - 5.11.2015 14:54 | Всі новини | Версія для друку

Парламент ухвалив закон про зовнішню трудову міграцію
Парламент ухвалив закон про зовнішню трудову міграцію
Ухвалення цього закону необхідне для отримання безвізового режиму з ЄС.

За це рішення проголосували 304 народних депутата.

Закон, який входить до пакету рішень, які стосуються зобов’язань України щодо лібералізації візового режиму з Європейським Союзом, визначає правові та організаційні засади державного регулювання зовнішньої трудової міграції і соціального захисту громадян України за кордоном (трудових мігрантів) і членів їх сімей.

Визначається, що зовнішня трудова міграція - це переміщення громадян України, пов’язане з перетинанням державного кордону України з метою здійснення оплачуваної діяльності в державі перебування.

Дія закону поширюється на трудових мігрантів, які працюють на підставі трудового договору (контракту), самостійно забезпечують себе роботою, надають оплачувані послуги (виконують роботи), здійснюють іншу оплачувану діяльність, не заборонену законодавством держави перебування; а також на членів сімей трудових мігрантів.

Документом встановлюється, що державна політика у сфері зовнішньої трудової міграції стосується, зокрема, здійснення ефективного державного регулювання зовнішньої трудової міграції; забезпечення соціального та правового захисту трудових мігрантів та членів їх сімей; здійснення співпраці з державними органами іноземних держав, міжнародними і громадськими об’єднаннями, зацікавленими у вирішенні питань зовнішньої трудової міграції.

Крім того, мова йде про здійснення заходів щодо попередження незаконної зовнішньої трудової міграції; створення умов для повернення в Україну та реінтеграції в суспільство трудових мігрантів та членів їх сімей, а також сприяння задоволенню національно-культурних, освітніх і мовних потреб трудових мігрантів і членів їх сімей.

Відповідно до закону, формування та реалізацію державної політики у сфері зовнішньої трудової міграції в межах своїх повноважень забезпечують Кабінет міністрів України, центральні органи виконавчої влади, а також місцеві державні адміністрації та органи місцевого самоврядування.

Серед іншого, законом встановлюється, що центральний орган виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері культури і мистецтва, державної мовної політики, забезпечує здійснення заходів, спрямованих на популяризацію національно-культурних надбань українського народу за межами України.

Законом визначено, що працевлаштування трудового мігранта в державі перебування може здійснюватися: органами виконавчої влади згідно з укладеними міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України; суб’єктом господарювання, який надає послуги з посередництва у працевлаштуванні за кордоном на підставі ліцензії, виданої відповідно до закону; трудовим мігрантом самостійно.

У разі працевлаштування органами виконавчої влади згідно з укладеними міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою, або суб’єктом господарювання, який надає послуги з посередництва у працевлаштуванні за кордоном на підставі ліцензії, виданої відповідно до закону, трудовому мігранту перед від’їздом в державу перебування стороною, яка сприяє працевлаштуванню, представляється проект трудового договору (контракту), завірений іноземним роботодавцем.

Закон вступає в силу з 1 січня 2016 року.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Влада»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Розум може підказати, чого слід уникати, і тільки серце промовляє, що слід робити”
Жозеф Жубер

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.