Аратта - На головну

3 квітня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Заліщики (Тернопільська область), після нападу Німеччини на Польщу в 1939 році, деякий час перебував польський уряд. А вже після вступу у війну Радянського Союзу, цей уряд через Румунію евакуюється в Англію, й до 1945 року вважався легітимним урядом Польщі...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Україна чекає запиту від Нідерландів щодо викрадених картин

Скандал 8227 переглядів

Опубліковано - 10.12.2015 17:09 | Всі новини | Версія для друку

Хатія Деканоїдзе
Хатія Деканоїдзе
Українська сторона очікує офіційного запиту від Генпрокуратури Нідерландів щодо з’ясування обставин зникнення картин , викрадених із нідерландського музею, заявляє голова Національної поліції України Хатія Деканоїдзе.

За її словами, Україна готова прийняти нідерландських колег і співпрацювати в розслідуванні інциденту з картинами.

«Хочу запевнити вас, що ми відкриті і чекаємо в Україні офіційних представників слідства, які зможуть вивчити ці матеріали і запит разом із нашими слідчими», – заявила Деканоїдзе.

Напередодні міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що МВС перебуває у постійному контакті з Нідерландами у справі викрадених картин, які виявили на Донбасі.

Раніше стало відомо, що колекцію картин XVII століття, викрадених із нідерландського музею 10 років тому, виявили на сході України на контрольованій бойовиками території. Представники Західнофризького музею у нідерландському місті Гоорн заявили, що до посольства Нідерландів у Києві прийшли двоє чоловіків і запропонували продати 24 картини.

Чоловіки заявили, що знайшли колекцію у будинку на сході України, і попросили п’ятдесят мільйонів євро, та потім зменшили суму викупу до п’яти мільйонів.

За словами працівників музею, ці чоловіки заявили, що є представниками добровольчого батал
ьйону «ОУН», і запропонували повернути колекцію неофіційно, без участі української влади.

Водночас експерт, якого найняли як посередника, оцінює вартість колекції у максимум 500 тисяч євро, наголошуючи на нинішньому поганому стані картин.

У заяві музей припустив, що до справи залучені «українські злочинці, які мають контакти на найвищому політичному рівні», і висловив занепокоєння, що картини тепер можуть бути продані на чорному ринку.

Українські політики й активісти, чиї прізвища фігурують у публічному звинуваченні постраждалого музею, називають скандал довкола викрадених нідерланських картин «повною маячнею» і «фейком». Йдеться про свободівця Олега Тягнибока, екс-голову СБУ Валентина Наливайченка й колишнього заступника командира батальйону «ОУН» Бориса Гуменюка.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Скандал»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Не знаючи минулого, неможливо зрозуміти справжній сенс сьогодення і мету майбутнього ”
Максим Горький

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.