Аратта - На головну

23 грудня 2024, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Надання Україні летальної зброї досі під питанням

Світ навколо нас 5779 переглядів

Опубліковано - 11.12.2015 14:10 | Всі новини | Версія для друку

Командувач армії США у Європі генерал Бен Годжес
Командувач армії США у Європі генерал Бен Годжес
Сполучені Штати й надалі надаватимуть Україні нелетальну військову допомогу.

Про це в ексклюзивному інтерв’ю «Голосу Америки» заявив командувач армії США у Європі генерал Бен Годжес. Однак, за словами генерала, надання Україні летального озброєння залишається під знаком питання. У Пентагоні переконані, що озброєння українців лише погіршить ситуацію.

Російська агресія проти України, незаконна анексія Криму та войовнича риторика Москви щодо Швеції, Румунії та Данії змінили систему безпеки в Європі, вважає генерал Бен Годжес. Незважаючи на військові дії в Сирії, США уважно спостерігають і ситуацію в Україні.

Бен Годжес говорить:

«Вкрай важливо, що віце-президент США відвідав Київ. Його візит дав зрозуміти українцям, що Росія своїми діями у Сирії не відволікла нашої уваги. Захід і надалі очікує, що Росія виконає свої зобов’язання щодо Мінських угод. Я сподіваюсь, що у січні ЄС продовжить термін дій санкцій проти Росії ще на півроку. Це буде демонстрацією того, що ми серйозно налаштовані».

Окрім політичного та економічного тиску, за словами Бена Годжеса, США і надалі працюватимуть з Україною у військовій сфері. Він схвально відгукнувася і про рівень підготовки українських військових:

«США надали допомоги на суму у понад 250 мійльонів доларів. Ми передали броньовані та звичайні Humvees, шоломи, бронижелети, прилади нічного бачення, аптечки першої допомоги тощо. Контрбатарейні радари були доставлені до України ще на початку листопада. Навчання з використанням цього обладнання незабаром скінчаться, і українцям вирішувати, чи використовувати його на полі бою. Надані протиміноментні радари були використані дуже ефективно… Ми самі вчимося в українців. Професіоналізм україньских військових продовжує зростати, і це вражає. Ми вчимо українців надавати першу допомогу пораненим на полі бою. Це надає впевеності солдатам, які знатимуть, що навіть у випадку поранення вони виживуть та швидко стануть на ноги…»

Однак надання летального озброєння Україні лише призведе до погіршення ситуації, переконаний генерал:

«Ми дали чітко зрозуміти: США хочуть, щоб Україна могла себе захистити. Якщо політика США щодо надання Україні «Джавелінів» зміниться, це, ймовірно, призведе до збільшення втрат серед українців на полі бою, бо росіяни суттєво збільшать свою військову присутність. Я думаю, що найкраще – це продовжувати навчати українців та надавати їм підтримку».

За словами Бена Годжеса, Росія докладає максимум зусиль, щоб ситуація на Сході України зайшла у глухий кут:

«Ми не хочемо цього. Цього хоче Росія. Росія хоче створити безлад, щоб не платити за свої дії, щоб Україні було важко вступити до ЄС чи отримати статус країни-претендента на вступ до Євросоюзу. Подібний крок допоможе українські економіці. Є сигнали, що ЄС готовий ухвалити безвізовий режим з Україною – Євросоюз і надалі шукає шляхи підтримати Україну. ОБСЄ намагається знайти політичне вирішення конфлікту, яке закладене у Мінських домовленостях».

Генерал Годжес додає, що Крим залишатиметься проблемою ще впродовж довгого часу. Москва демонструє, що не збирається залишати незаконно анексовану територію України.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Відберіть у народу все, і все він може повернути, але відберіть мову, і він ніколи її більше не створить... Нову батьківщину може створити народ, але мову - ніколи; вмерла мова в устах народу - вмер і народ...”
Костянтин Ушинський

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.