Російські окупанти вдерлися у виключну економічну зону України |
За даними російської сторони, це сталося після того, як 15 грудня до плавучої бурової установки «Чорноморнафтогазу» «Таврида» наблизився прикордонний корабель України та зажадав інформацію про екіпаж і цілях знаходження установки в цьому районі. Після цього український військовий корабель попрямував в район Голіцинського родовища, де зняв на фото і на відео інші об’єкти «Чорноморнафтогазу».
За повідомленням Держприкордонслужби, вона «з 0 годин 15 грудня силами угруповання кораблів та катерів Морської охорони, з використанням радіолокаційних та інших засобів спостереження, провела моніторинг надводної обстановки у територіальному морі та виключній (морській) економічній зоні України».
«Виявлено та задокументовано, що дві самопідйомні бурові установки (СПБУ) «Петро Годованець» та «Україна», які у 2014 році були незаконно захоплені Російською Федерацією під час анексії Криму, переміщені із зони Одеського газового родовища ближче до півострова Крим ( місце знаходження уточнюється). В свою чергу на місці, де раніше розташовувалися дані СПБУ, Російська Федерація встановлює переміщену від АРК нафтовидобувну платформу «Таврида», яка також незаконно була захоплена минулого року», – ідеться в повідомленні.
Українські прикордонники також виявили поблизу бурової установки «Таврида» буксир «Центавр» (також незаконно захоплене допоміжне судно компанії «Чорноморнафтогаз», уточнюють у Держприкордонслужбі). Цей буксир здійснює монтажні роботи, повідомляють у ДПСУ.
За інформацією російського видання «Комерсант», переміщення установок «Петро Годованець» та «Україна» могло бути пов’язане із загрозою арешту платформ за позовом української компанії «Нафтогаз», яка в 2011 році профінансувала їх купівлю.
Українська компанія «Чорноморнафтогаз», створена в 1979 році, була захоплена Росією під час анексії Криму в 2014 році. «Чорноморнафтогаз» розробляє родовища вуглеводнів на шельфі Чорного і в акваторії Азовського морів і на сухопутній частини півострова.