Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- під час англо-бурської війни (Південна Африка) в 1899-1902 роках, командир одного з загонів бурів українець Юрій Будяк, врятував від розстрілу одного молодого англійського журналіста. Згодом останній допоміг Ю.Будяку вступити до Оксфордського університету. В 1917 році Ю.Будяк працює в уряді Української Народної Республіки. В 1943 році Юрій Будяк помирає в радянському концтаборі. Англійського журналіста звали .... Уїнстон Черчілль....
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Європарламент ухвалив резолюцію про порушення прав людини в Криму

Світ навколо нас Регіон: Автономна республіка Крим 6228 переглядів

Опубліковано - 4.02.2016 15:36 | Всі новини | Версія для друку

Європарламент ухвалив резолюцію про порушення прав людини в Криму
Європарламент ухвалив резолюцію про порушення прав людини в Криму
Європейський парламент констатує суттєве звуження прав людини у Криму після незаконної анексії Криму і називає ситуацію на півострові “безпрецедентною”.

Також Європарламент засудив "мілітаризацію Криму" і погрози Росії розмістити ядерну зброю на півострові, що, на думку європарламентарів, становить "значну загрозу для регіональної, європейської та глобальної безпеки". Європарламент вкотре закликав Росію вивести війська із Криму і Східної України.

4 лютого Європарламент ухвалив резолюцію "Ситуація із правами людини в Криму, зокрема, кримських татарів". "За" проголосувало 472 депутати, "проти" - 79, утрималися - 33.

Документ вказує на "серйозні труднощі та дискримінацію людей, які відмовилися взяти російське громадянство після анексії Криму, в усіх сферах політичного, соціального та економічного життя".
У резолюції також ідеться про обмеження доступу до Криму для представників ОБСЄ, ООН і Ради Європи, правозахисних неурядових організацій та незалежних журналістів.

"Європарламент знову заявляє про свою рішучу відданість суверенітету і територіальній цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів і засуджує незаконну анексію Росією Кримського півострова", - ідеться у документі.

Європарламент вкотре наголошує, що відновлення українського контролю над півостровом є однією з передумов для відновлення співпраці з Російською Федерацією, в тому числі для призупинення запроваджених санкцій.

Згідно із висновком Європарламенту, найбільше утисків зазнають кримські татари.

"Згідно з нормами міжнародного права, татари як корінний народ Криму мають право зберігати і зміцнювати свої політичні, правові, економічні, соціальні та культурні інституції", - ідеться у документі.

Європарламент закликав російську і "де-факто місцеву владу" провести ефективне, неупереджене і прозоре розслідування усіх випадків зникнень, катувань і порушень прав людини правоохоронними органами Криму, починаючи із лютого 2014 року.

Європарламент також закликає звільнити "незаконно затриманих у Криму" Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Ахтема Чийгоза, Мустафу Дегерменджі, Алі Асанова, які були арештовані за мирний протест проти окупації, і гарантувати їх безпечне повернення в Україну.

У резолюції євродепутати закликають місцеву владу відповідно до міжнародного гуманітарного права надавати безперешкодний доступ у Крим для представників міжнародних інститутів та незалежних експертів з ОБСЄ, Організації Об’єднаних Націй та Ради Європи.

У документі вітається українська ініціатива щодо створення міжнародного переговорного механізму з відновлення українського суверенітету над Кримом у форматі "Женева плюс", який має включати безпосередню взаємодію ЄС.

"Європарламент підтримав створення формату Женева+. Важливе рішення на шляху до деокупації українського Криму", - написав у своєму Twitter президент Петро Порошенко.

Він також подякував євродепутатам за ухвалення резолюції.

"Вдячні за резолюцію Європарламенту про порушення прав людини в Криму. Злочини окупаційної влади не приховати", - написав президент.

Минулого тижня у Криму працювала місія Ради Європи, яка також вивчала ситуацію із правами людини на півострові. Її звіт ще не оприлюднений.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

...пaтpіoтизм вeликoгo нapoдa має бути віpoю у вeликy і світову міcію цього нapoдa, інакше це бyдe нaціoнaлізм пpoвінційний, зaмкнений і позбавлений світових перспектив.”
Микола Бердяєв

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.