Вчений оскаржив теорію опозиції правої і лівої півкуль мозку, як таких, що ніби відповідають за логіку та емоції |
Американський вчений Джеффрі Андерсон виступив проти поширеної теорії про поділ мозку людини на "логічну" і "емоційну" півкулі, повідомляє The Independent.
Як відомо, згідно з широко поширеною теорією про опозицію двох півкуль мозку, права відповідає за емоції і творчість, в той час, як ліва - за логіку.
Крім того прийнято вважати, що таким же чином діляться і люди на два типи - "раціоналісти" і "інтуїтивісти".
Андерсон оскаржив цю теорію, провівши ціле дослідження, в ході якого він порівняв роботу обох півкуль головного мозку у більш, ніж тисячі осіб.
Як виявилося, зв’язки між ділянками мозку розподілені приблизно рівномірно. При цьому у жодного з учасників експерименту не були помічені більш тісні зв’язки з будь-якою одною з півкуль.
"Звичайно, деякі люди діють більш логічно і методично, а інші - більш інтуїтивно, імпровізуючи. Однак це явище нічого спільного не має з функціями правої і лівої півкулі", - зазначив Андерсон.
Звідки ж взявся цей міф про опозицію двох півкуль головного мозку? Нобелівську премію 1981 року отримали вчені, які з’ясували що різні ділянки мозку мають різні функції. Але поділ двох половинок мозку на "логічну" і "емоційну" півкулі, як видається, є теорією поп-психології, а не науки.
"Теза поп-культури (про творчі і логічні риси) не має підґрунтя в царині нейронаук і робить виклик багаторічним дослідженням про організацію мозку, що досліджували функціональні ролі обох півкуль головного мозку і факти, отримані від хворих з ураженням однієї або іншої півкулі мозку", повідомив Бі-бі-сі електронною поштою Андерсон.