Аратта - На головну

23 грудня 2024, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- у 1919-1920 роках Кам`янець-Подільський ненадовго став державним центром України - останньою столицею УНР. Сюди перемістилися Директорія та Уряд УНР. В місті постав Комітет охорони Республіки. Однак у 1920 році Червона армія розгромила війська УНР.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Конституційний суд вніс ясність, що таке чергова сесія парламенту

Влада 6816 переглядів

Опубліковано - 18.03.2016 12:54 | Всі новини | Версія для друку

Конституційний суд вніс ясність, що таке чергова сесія парламенту
Конституційний суд вніс ясність, що таке чергова сесія парламенту
Конституційний суд (КС) вирішив, що остаточно зміни до Конституції можуть ухвалюватися на будь-якій черговій сесії Верховної Ради (ВР).

Це випливає із оприлюдненого сьогодні рішення КС.

Зокрема, в мотивувальній частині рішення суду сказано: "Конституційний суд зазначає, що ВР може передбачити в регламенті Верховної Ради можливість прийняття законопроекту про внесення змін до Конституції як закону на пізнішій черговій сесії ВР із дотриманням положень, закріплених розділом ХІІІ "Внесення змін до Конституції України", основного закону України".

В резулятивній частині рішення сказано, що в разі попереднього схвалення законопроекту змін до Конституції більшістю від конституційного складу ВР, але який не розглядався на черговій сесії ВР, положення "на наступній черговій сесії ВР” необхідно розуміти так, що "наступною черговою сесією ВР є чергова сесія парламенту, яка має відбутися відповідно до положень розділу ХІІІ "Внесення змін до Конституції України" Основного закону України та Регламенту ВР і на якій законопроект про внесення змін до Конституції, попередньо схвалений більшістю від конституційного складу ВР, вважатиметься прийнятим як закон, якщо за нього проголосує не менше дві третини від конституційного складу ВР".

Журналісти, у яких виникло багато питань з приводу чіткого визначення, чи може все таки ВР ухвалювати на будь-якій сесії, наступній після тієї, на якій попередньо схвалили зміни до Конституції, намагалися це з’ясувати у представника ВР в КС Анатолія Селіванова, але він зазначив, що йому самому ще треба ознайомитися з рішенням КС і відмовився коментувати.

Як повідомлялося раніше, 51 народний депутат звернувся до КС щодо офіційного тлумачення положення ст. 155 Конституції "на наступній черговій сесії Верховної Ради України". Нардепи просили розтлумачити, чи означає це положення, що «законопроект про внесення змін до Конституції може бути прийняте лише на безпосередньо наступній (за номером) сесії Верховної Ради після сесії, на якій такий законопроект попередньо схвалений; чи прийняття законопроекту про внесення змін до Конституції можливо на будь-якій наступній сесії (тобто такій, що має місце пізніше за часом) після сесії, на якій відбулося попереднє схвалення такого законопроекту".
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Влада»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Від Трипілля українці як солідаристи тяжіють до кооперативної співпраці, але у 1929 році більшовики перетворили на колгоспи та радгоспи численні сільськогосподарські товариства, машинові товариства, товариства спільного оброблення землі, тощо...”
Юрій Липа

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.