Путін прибув до Криму |
Як повідомляють інформагентства, пан Путін почав свій візит із того, що оглянув територію будівництва із вертольота, після чого поспілкувався із будівельниками. Пізніше він проведе нараду щодо "соціально-економічного розвитку Криму і Севастополя", повідомляє "Інтерфакс".
Тим часом Верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики Федеріка Могеріні закликала країни ООН приєднатися до санкцій, запроваджених Брюсселем проти Росії через анексію Криму.
У заяві пані Могеріні йдеться про те, що ЄС й надалі підтримує суверенітет і територіальну цілісність України й не визнає "нелегальної анексії Автономної Республіки Крим і міста Севастополь".
У ЄС також висловили стурбованість нарощуванням військового потенціалу РФ на півострові та погіршенням ситуації з правами людини в Криму.
Це стосується "заборони на свободу вираження, свободу мирних зібрань, свободу релігії та віри, а також переслідування осіб, які належать до меншин, особливо кримських татар", йдеться у заяві Федеріки Могеріні.
Півострів "приєднали" до Росії на основі результатів так званого референдуму про приєднання до Росії, проведеного у Криму 16 березня 2014 року під наглядом російських військ. Легітимність референдуму не визнали ані Україна, ані міжнародна спільнота.
Санкції проти Росії запровадили у кілька етапів з боку США, Євросоюзу та ще низки країн. 10 березня Брюссель вирішив продовжити ще на шість місяців дію обмежувальних заходів щодо 146 фізичних осіб і 37 компаній і організацій з Росії та України.