Аратта - На головну

12 січня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Українські дерев`яні церкви були збудовані у символічній формі кораблів та звернуті зі Сходу на Захід. Історично, українські церкви були побудовані з центральним нефом та двома боковими проходами. Це розділення споруди на три частини відповідає трьом догмам, або Божої Священної триєдності: духу, душі, та тілу людини. Багаточислені куполи та шпилі позначають щогли кораблю, а хрести на кожному вістрі розмежовують де бути вітрилам.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


В Україні покращилася ситуація зі свободою слова

Світ навколо нас 4677 переглядів

Опубліковано - 20.04.2016 12:15 | Всі новини | Версія для друку

В Україні покращилася  ситуація зі свободою слова
В Україні покращилася ситуація зі свободою слова
Негативним фактором для свободи слова в Україні залишається вплив олігархів на ЗМІ. Значно погіршила за минулий рік позиції у рейтингу Польща.

У щорічному рейтингу свободи слова міжнародної організації "Репортери без кордонів", оприлюдненому в середу, 20 квітня, Україна піднялася у порівнянні з попереднім роком на 22 позиції - зі 129-го на 107-е місце.

Утім, як зазначив керівник німецького відділення "Репортерів без кордонів" Крістіан Мір в інтерв’ю агентству dpa, насправді це не є "хорошим місцем". "Роль олігархів у медіасфері все ще залишається проблемою", - додав він, коментуючи ситуацію в Україні. Також значно піднявся у рейтингу Туніс - на 30 позицій до 96-го місця, завдяки суттєвому зменшенню проявів насильства щодо журналістів.

Погіршення ситуації

Загалом організація констатує погіршення ситуації зі свободою слова у світі. Фактори, які сприяють цьому, зазначив Мір, - посилення законодавства, яке скорочує свободу слова під приводом захисту від тероризму, спроби урядів обмежити доступ до новин в інтернеті, знищення обладнання журналістів, часті напади на співробітників ЗМІ та інші.

Серед країн, в яких за останній рік спостерігалося найбільше погіршення ситуації, - Польща, яка опинилася на 47-му рядку рейтингу (мінус 29 місць), Таджикистан - 150-ий рядок (мінус 34) та Бруней - 155-ий (мінус 34). Причина погіршення у Польщі - намагання консервативного уряду обмежити свободу суспільно-правових ЗМІ.

На чотири сходинки опустилася і Німеччина - на 16-ту позицію. Тут причина, за словами Крістіана Міра, - зростання кількості насильницьких нападів на журналістів, зокрема, при проведенні акцій правопопулістським рухом Pegida.

Туреччина - вже після Росії

Погіршила свої позиції і Туреччина, в якій було зафіксовано силові дії проти низки ЗМІ, судові позови проти журналістів, а також обмеження критики на адресу президента та уряду. Тепер Туреччина - на 151-ій позиції зі 180 країн (мінус 2 місця). Росії натомість за минулий рік вдалося дещо покращити ситуацію - країна піднялася на 4 сходинки на 148-му позицію.
Найкращі і найгірші

Найкраща ситуація зі свободою слова - у Фінляндії, Нідерландах та Норвегії. У якості факторів, які дозволяють Фінляндії упродовж кількох років очолювати рейтинг, Крістіан Мір назвав відсутність насильницьких актів щодо журналістів, розмаїтість ЗМІ, хороший закон про свободу інформації, а також той факт, що меншини, як-от шведська, мають вільний доступ до ЗМІ. У хвості рейтингу - Сирія, Туркменістан, Північна Корея та Еритрея.

"Репортери без кордонів" складають рейтинг 180 країн на основі опитування журналістів, науковців, юристів та правозахисників у всьому світі. Оприлюднений рейтинг враховує стан свободи слова у країнах в 2015 році.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Все, що йде поза рами нації, це або фарисейство людей, що ітернаціональними ідеалами хотіли би прикрити свої змагання до панування одної нації над другою, або хворобливий сентименталізм фантастів, що раді би широкими “вселюдськими” фразами прикрити своє духове відчуження від рідної нації...”
Іван Франко

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.