У Кремлі знайшли «винного» у війні в Нагірному Карабасі |
«Це були заклики не до миру, а до війни», заявив міністр закордонних справ Росії Сєргєй Лавров 22 квітня після переговорів з вірменським колегою Едуардом Налбандяном у Єревані.
Чотириденний спалах збройного конфлікту, який триває майже три десятиліття, завершився укладенням домовленостей про пприпинення вогню, але спорадична стрілянина досі триває.
Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган під час ескалації протистояння заявив, що Туреччина «стоїть пліч-о-пліч з нашими братами в Азербайджані».
«Карабах одного разу повернеться до свого початкового власника. Це буде Азербайджан», – наголосив тоді Ердоган. Президент Туреччини тоді також звинуватив Росію в участі в конфлікті на боці Вірменії.
Відносини між Туреччиною і Росією різко погіршилися після того, як Анкара збита російський військовий літак поблизу сирійського кордону в листопаді 2015 року.
Конфлікт щодо Нагірного Карабаху між Азербайджаном і Вірменією розпочався в останні роки біснування Радянського Союзу.
Населена переважно етнічними вірменами територія проголосила незалежність від Азербайджану внаслідок війни 1988-1994 років, жертвами якої, за оцінками, стали 30 тисяч людей, сотні тисяч змушені були залишити свої будинки. За міжнародним правом Нагірний Карабах досі є територією Азербайджану.