«Кримнаш». У Криму практично остаточно знищена вільна професійна журналістика |
«У Криму зараз вже майже остаточно знищена вільна професійна журналістика. Особливих утисків зазнають кримськотатарські і україномовні ЗМІ. У зв’язку з цим закликаємо до солідарності і підтримки тих, хто працює під шаленим тиском окупаційних структур», – написав Джемілєв на своїй сторінці в Facebook.
В Україні 6 червня відзначають День журналіста.
Після анексії Росією Криму за два роки прокуратура Криму при Генпрокуратурі України порушила 13 кримінальних проваджень за фактами утисків журналістів в Криму.
Українські й міжнародні правозахисні організації неодноразово заявляли про погіршення становища з дотриманням прав людини в Криму після його анексії Росією. Особливий тиск і репресії з боку російської влади відзначають відносно кримських татар і проукраїнського населення, які живуть на півострові.
Підконтрольна Росії влада Криму стверджує, що заяви правозахисників щодо порушення прав людини на півострові перебільшені.
Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав закон про це. Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій проти Москви. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».