Аратта - На головну

2 квітня 2025, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У травні зросла кількість нападів на журналістів

За право людини 14315 переглядів

Опубліковано - 6.06.2016 20:53 | Всі новини | Версія для друку

У травні зросла кількість нападів на журналістів
У травні зросла кількість нападів на журналістів
У травні 2016 році зафіксовано найбільшу кількість порушень свободи слова в порівнянні з іншими місяцями 2016 року (7 побиттів та нападів на журналістів, 11 перешкоджань, 5 погроз).

Також вперше з початку року в травні зафіксовано 3 випадки політичного тиску на журналістів, пов’язаних з заявами політиків після оприлюднення сайтом “Миротворець” списків журналістів з їхніми даними.

У той же час, загалом з початку року ІМІ спостерігає тенденцію до незначного зменшення кількості нападів та перешкоджань на журналістів у порівнянні з цим же періодом 2015 року.

Причому кількість погроз журналістам у зв’язку з їхньою професійною діяльністю зросла в половину у порівнянні з цим же періодом 2015 року (39 погроз за весь 2015 рік, 21 погроза - за п’ять місяців 2016 року).

Експерти ІМІ пов’язують зростання кількості погроз журналістам та нападів саме у травні, у тому числі, з публічною кампанією, організованою деякими політиками з метою дискредитації журналістської професії як такої та негативним образом журналістів.

Серед позитивних тенденцій ІМІ спостерігає збільшення кількості кримінальних проваджень, відкритих за фактами порушення свободи слова, які були розслідувані правоохоронними органами і передані до суду (за весь 2015 рік - 11 проваджень до суду, за перший квартал 2016 року - 12 проваджень).

Порушення свободи слова стаються по всіх регіонах України. Лідерами є Київ, Миколаївщина та Одещина.
Слід зазначити, що у 2016 році погіршилася ситуація зі свободою слова в окупованому Росією Криму (за весь 2015 рік - 44 випадки, за п’ять місяців 2016 року - 22).

Основними структурами, які тиснуть на свободу слова в Криму є російська ФСБ, Роскомнагляд, підконтрольні окупаційній владі прокуратура Криму та суди.

“Збільшенню нападів і погроз сприяє також те, що в медіасередовищі станом на зараз відсутня суб’єктність, відсутня та структура, яка б об’єднувала журналістський цех, здійснювала його саморегуляцію і стояла на захисті прав журналістів.

Тому я закликаю журналістів проявляти більше солідарності і подумати над створенням спілки або самопрофесійного об’єднання, яке б як критикувало журналістів за порушення стандартів і джинсу, стежило б за чистотою професії. Але так само і захищало б тих журналістів, особливо розслідувачів, які постраждали через свої матеріали. Цього нам сьогодні дуже бракує”, - зазначила виконавча директорка ІМІ Оксана Романюк.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За право людини»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Підозр у людини тим більше, чим менше вона знає”
Френсіс Бекон

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.