Аратта - На головну

4 квітня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Єгипетські піраміди - поза конкурсом “нових семи чудес світу”

За межею віків 14927 переглядів

Опубліковано - 21.04.2007 14:15 | Всі новини | Версія для друку

Єгипетські піраміди - поза конкурсом “нових семи чудес світу”
Єгипетські піраміди - поза конкурсом “нових семи чудес світу”
Піраміди Гізи прибрані із списку “нових семи чудес світу”, інтернет-конкурсу, ініційованого швейцарсько-канадським кінематографістом Бернардом Вебером.

Це зроблено на прохання єгипетської влади, обуреної власне проектом по вибору найвидатніших споруд в світі.

"Піраміди - єдине стародавнє диво, що збереглося, воно не потребує ніякого голосування, це просто смішно", - заявив Захі Хавасс (Zahi Hawass), голова Вищої ради з вивчення давнини. Його цитує агентство France Presse.

Конкурс Вебера, підтримуваний ЮНЕСКО, був започаткований в 2004 році. Його фінал відбудеться 7 липня 2007 року. У короткому списку, сформованому восени 2006-го, фігурувала 21 кандидатура, але, після протесту Єгипту, піраміди з нього зникли. Вебер спробував знайти компроміс і запропонував назвати піраміди "почесним кандидатом" на звання "нових семи чудес", але і це формулювання було визнане в Каїрі образливим.

Оригінальний список семи чудес склав старогрецький історик Геродот. До нього входили Александрійський маяк, колосс Родоський, храм Артеміди в Ефесі, статуя Зевса в Олімпії, висячі сади Семіраміди, мавзолей в Галікарнасі й єгипетські піраміди.

Бернард Вебер запропонував користувачам Інтернету скласти свій список. В якості кандидатів в ньому присутні Велика Китайська стіна, Тадж-махал, собор Василя Блаженного, статуї острова Пасхи, повідомляє Lenta.ru.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За межею віків»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Державне думання для українського хама чуже і незрозуміле”
В‘ячеслав Липинський

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.