У Кремлі не виключають розриву відносин з Україною |
«Я б не хотів, щоб це так завершувалося, але якщо іншого варіанту впливу на ситуацію не залишиться, президент таке рішення, напевно, може ухвалити», – сказав Медвєдєв.
Він наголосив, що подібні рішення ухвалює президент Росії, бо він веде зовнішню політику держави.
Зараз у Києві немає російського посла, українська сторона відмовився погодитися з кандидатурою Міхаіла Бабіча на цю посаду після звільнення Міхаіла Зурабова.
11 серпня президент України Петро Порошенко наказав привести в посилену бойову готовність підрозділи Збройних сил України, Національної гвардії, прикордонної служби і Служби безпеки України «у зв’язку з провокаційними діями Росії в окупованому Криму й ескалацією її дій на Донбасі».
10 серпня ФСБ Росії заявила, що запобігла скоєнню терактів в окупованому Криму на «критично важливих об’єктах інфраструктури і життєзабезпечення півострова», у підготовці яких звинуватила Головне управління розвідки Міністерства оборони України. Президент Росії Владімір Путін, коментуючи твердження російської ФСБ, заявив, що Київ не шукає шляхів переговорів, а переходить до терору.
У Генштабі Збройних сил України спростували заяву Федеральної служби Росії і назвали її провокацією. Держприкордонна служба України заявила, що Росія в останні дні стягнула оснащених новою технікою військових до адмінмежі між анексованим нею Кримом і материковою Україною, і закликала українці утриматися від поїздок до півострова.