Народний депутат України Віктор Чумак |
«Я не готовий зараз підтримати цю норму. Дійсно, презумпція правоти поліцейського існує в дуже багатьох розвинених країнах, але разом з нею там існують й інші норми, інші правила і стандарти життя, а саме – справедливий суд, який швидко може оцінити правоту чи неправоту поліцейського», – заявив він в ефірі Радіо Свобода.
Свою позицію депутат обґрунтовує низькою довірою українського суспільства до судів і, на його думку, наявною змовою правоохоронних органів.
«Я просто боюся, що в системі змови між правоохоронними органами і судами, а така змова є і прокуратури, і поліції між судами, така норма може слугувати не нормою, яка забезпечить демократичний розвиток держави, а нормою, яка буде штовхати нас на шлях поліцейської держави», – зазначає Віктор Чумак.
Він додав, що якби така норма діяла за часів колишнього президента Віктора Янукович, «піч час Майдану всі були б апріорі злочинцями».
Як раніше заявив голова МВС Арсен Аваков, Міністерство внутрішніх справ України внесе до Верховної Ради пакет законодавчих ініціатив щодо презумпції правоти поліцейського. За словами Авакова, ця норма має діяти за принципом «спочатку підкоряйся поліцейському – потім оскарж».
Перебуваючи у Дніпрі 26 вересня, Арсен Аваков додав, що до кінця тижня будуть розроблені зміни до законодавства щодо презумпції правоти поліцейського. Про те, коли відповідний документ можуть внести на розгляд парламенту, міністр не уточнив.
25 вересня в Дніпрі водій авто, якого зупинили поліцейські, почав чинити опір і вистрелив у правоохоронців. Внаслідок цього загинули патрульні: 27-річний Артем Кутушев і 36-річна Ольга Макаренко. Підозрюваним, як заявила поліція, виявився раніше розшукуваний правоохоронцями Олександр Пугачов, екс-боєць батальйону «Торнадо». Нападник перед втечею теж зазнав поранення. Після затримання його прооперували в одній з лікарень Дніпра.