Спеціальний представник Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) Мартін Зайдік |
Учасники засідання Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання конфлікту на Донбасі не змогли погодити створення додаткових зон безпеки на лінії зіткнення у регіоні. Про це у середу, 5 жовтня, заявив спеціальний представник Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) Мартін Зайдік. "Це питання обговорювалося, але остаточного вирішення поки що немає", - наводить його слова агенція "Інтерфакс-Україна". Водночас джерела у підгрупі з безпеки повідомили агенції, що формування семи додаткових зон безпеки може завершитися до кінця року.
Зайдік також наголосив, що сторони конфлікту пообіцяли виконати взяті на себе зобов’язання щодо розведення сил та засобів у Станиці Луганській та Петрівському.
Київ наполягає на звільненні заручників
Київ і надалі вимагає звільнення полонених, яких утримують у так званих "ДНР" та "ЛНР". Про це повідомила на своїй сторінці у Facebook Дарка Оліфер, прес-секретарка колишнього українського президента та представника України у контактній групі Леоніда Кучми. За її словами, представники непідконтрольних районів Донбасу досі не надали коректних списків тих, кого, на їхню думку, має звільнити українська влада. Адже в попередніх наданих ними списках є багато осіб, які не мають жодного відношення до подій на Донбасі, зазначила Оліфер.
Представниця України в гуманітарній підгрупі контактної групи Ірина Геращенко, своєю чергою, повідомила про 57 заручників, чиє місцезнаходження відоме українській стороні.
Також Київ піддав критиці так звані "праймеріз" у непідконтрольних районах Донбасу. Українська сторона розцінює такі дії як зрив мінського процесу в політичній його частині, зазначила Дарка Оліфер. Вона також згадала, що представники України окремо торкнулися питання арешту в Росії українського журналіста Романа Сущенка. Натомість спецпредставник ОБСЄ Зайдік не підтвердив, що ця тема піднімалася під час переговорів.