Аратта - На головну

23 грудня 2024, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


«На трьох». Меркель, Олланд і Путін закликали один одного до конструктивного «нормандського саміту»

Світ навколо нас 5128 переглядів

Опубліковано - 12.10.2016 22:56 | Всі новини | Версія для друку

«На трьох». Меркель, Олланд і Путін закликали один одного до конструктивного «нормандського саміту»
«На трьох». Меркель, Олланд і Путін закликали один одного до конструктивного «нормандського саміту»
Президент Франції Франсуа Олланд, канцлер Німеччини Анґела Меркель і президент Росії Владімір Путін дійшли згоди, що саміт у «нормандському форматі» був би конструктивним і корисним для вирішення кризи на сході України, повідомили в апараті французького керівника.

Вони говорили про створення умов для такого саміту керівників України, Німеччини, Франції і Росії, що міг би бути організований ближчим часом у Берліні, заявила прес-служба Єлисейського палацу.

Як мовиться у повідомленні, основні параметри врегулювання відомі. На території конфлікту це тривке припинення бойових дій, прискорене розведення сил і безперешкодний доступ Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ до кордону з Росією. Із політичного боку вимагається проведення місцевих виборів у рамках і з дотриманням українського законодавства і стандартів ОБСЄ, повідомили у Парижі.

У четвер президент Франції і канцлер Німеччини проведуть таку розмову і з президентом України Петром Порошенком, мовиться у повідомленні.

Речник уряду Німеччини Штеффен Зайберт, повідомляючи про цю ж розмову, додав, що для створення умов для ймовірного «нормандського саміту» ще потрібна подальша робота консультантів.

За його словами, розмова стосувалася виконання мінських домовленостей щодо України, у першу чергу зміцнення режиму припинення вогню, розведення військ і необхідних подальших кроків до можливих місцевих виборів на Донбасі. Меркель, Путін і Олланд дійшли згоди, що необхідний поступ і з питань безпеки, і з політичних питань, повідомили у Берліні.

Водночас конкретного рішення про проведення цього саміту не ухвалили, мовиться у повідомленні.

У Кремлі про цю ж розмову повідомили лише, що Путін «наголосив на безальтернативності» мінських домовленостей як основи для вирішення кризи і що сторони «домовилися активізувати консультації у різних форматах».

При цьому у Москві традиційно назвали агресію Росії проти України на Донбасі «внутрішньоукраїнським конфліктом».

Також у перебігу розмови сторони торкнулися сирійського питання.

Раніше у середу і в Києві, і у Москві заявляли, що на цей час не бачать можливості для «нормандського» саміту, що мав би охопити керівників України, Франції, Німеччини і Росії. І Україна, і Росія вважають, що для саміту наразі немає належної готовності, тільки бачать таку готовність у протилежному світлі.

Київ заявляє, що ще до саміту має бути створена «дорожня карта», що чітко визначала б порядок виконання Росією її зобов’язань за мінськими домовленостями про врегулювання на окупованій частині Донбасу. Москва ж заявляє, що вимагає від України швидкого поступу до місцевих виборів на цій території і «амністії» бойовиків іще до вирішення безпекових і гуманітарних питань.

Розмови про можливий «нормандський саміт» точаться ще з вересня, але конкретних домовленостей щодо нього досі так і не досягли. Востаннє називали можливу дату й місце такого саміту – 19 жовтня у Берліні. Але підтверджень цього ще немає.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього. Хто не шанує видатних людей свого народу, той не вартий пошани”
Максим Рильський

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.