Конгрес США схвалив $350 млн на військову допомогу Україні |
Напередодні Сенат, слідом за Палатою представників, переважною більшістю голосів схвалив «Бюджет США на 2017 р. на потреби національної оборони».
Сума допомоги Україні у сфері безпеки збільшена на 50 мільйонів доларів, порівняно з 2016-м роком. Перелік видів допомоги розширено: до нього внесено надання засобів і технічної підтримки для розробки цілісної системи моніторингу державного кордону України, а також допомоги у підготовці штабних офіцерів та вищого військового командування ЗСУ.
Також вказується, що необхідно і далі підтримувати Україну в рамках аналогічного закону за минулий рік. У ньому, зокрема, говорилося про надання президенту права виділяти закладені кошти на радарні системи, протитанкові комплекси, іншу технічну, а також розвідувальну допомогу.
Як повідомляється, виділення Україні половини передбаченої допомоги на 2017 рік залежить від боротьби з корупцією і марнотратством в українських Збройних силах.
У законопроекті також міститься заборона Пентагону виділяти кошти на військову співпрацю з Росією, поки вона, зокрема, не припинить агресію в Україні. Про це повідомляється на сайті Конгресу США.
«Заборонено використовувати кошти на двостороннє співробітництво з урядом Росії, поки Пентагон не зможе підтвердити Конгресу, що Росія припинила окупацію української території і агресивні дії, що загрожують суверенітету і територіальній цілісності України і членів Організації Північноатлантичного договору; дотримується умови та вживає заходів для виконання Мінських домовленостей».
До законопроекту про національну оборону увійшов і Глобальний закон Магнітського, який дає можливість президенту США заборонити в’їзд і доступ до американських фінансових інституцій порушникам прав людини і корупціонерам з будь-якої країни світу.
Ще один окремий закон, який увійшов до оборонного бюджету - законопроект, спрямований проти російської пропаганди Мерфі-Портмана. Він, зокрема, передбачає створення грантової програми для недержавних організацій та неурядових експертів, які працють у царині протидії пропаганді.
Всього оборонний бюджет США становить майже 619 мільярдів доларів. Цей законопроект має кілька підтриманих республіканцями положень, яких не було в аналогічному документі минулого року. Зокрема - збільшення військових витрат на понад три мільярди та заборону на переведення ув`язнених з тюрми Гвантанамо, що на Кубі, до американських в`язниць.
Речник Білого дому на брифінгу напередодні сказав, що позиції щодо підтримки президентом законопроекту він не має, але Обама і досі вважає, що Гвантанамо мають закрити.
«Його стратегія спрацювала, щоб зменшити населення тюрми на 175 осіб, з того часу як президент Обама вступив на посаду. Але президент досі вірить, що тюрма має бути закрита. Це зробить нашу країну безпечнішою та зекономить платникам податків значну суму грошей», - заявив прес-секретар Білого дому Джош Ернест.
Утім, навіть якщо Барак Обама накладе вето на цей законопроект, в Конгресі достатньо голосів, щоб президентське вето подолати.