Уряд Нідерландів схвалив проект асоціації Україна-ЄС |
Прем’єр зазначив, що він упевнений у тому, що в обох палатах парламенту більшість проголосує за ратифікацію. При цьому пан Рютте висловив сумніви в тому, що угода буде схвалена до виборів у нижню палату нідерландського парламенту, які відбудуться в країні 15 березня.
За словами пана Рютте, ратифікація цієї угоди відповідає національним інтересам Нідерландів.
У четвер лідери ЄС досягли компромісу з Нідерландами щодо пропозицій прем’єр-міністра Марка Рютте, які внесуть в додаток до Угоди про асоціацію Україна-ЄС.
У квітні в Нідерландах пройшов консультативний референдум, на якому більшість виборців висловилися проти ратифікації угоди щодо асоціації між ЄС та Україною. Через те, що явка на ньому склала більше 30%, уряд зобов’язався ще раз розглянути питання угоди.
Нідерланди - єдина країна із 28 членів ЄС, що не ратифікувала Угоду про асоціацію між Україною і ЄС.
Прем’єр Нідерландів заявив, що угода має важливе значення для національної та геополітичної ситуації, в умовах кризи в Україні та анексії Криму Росією.
Прем’єр заявив, що угоду необхідно ратифікувати на тлі дій Росії, яка, як він вважає, загрожує стабільності і національній безпеці країн ЄС, а зрив домовленості може стати "найбільшим подарунком" для президента Владіміра Путіна.
На думку аналітиків, учасники референдуму не так відкинули угоду з Україною, скільки висловили протест проти нав’язування рішень європейською бюрократією. Проведення референдуму стало можливим після того як євроскептики зібрали близько 450 тисяч підписів.
Хоча референдум мав лише рекомендаційний характер, відразу після нього влада Нідерландів вступила в переговори з Євросоюзом про те, щоби врахувати його результати.
Зокрема, Рютте домовився, що Угода про асоціацію не буде першим кроком на шляху до членства України в ЄС і не може бути використана як такий крок у майбутньому.