США звинуватили Росію у приховуванні хімічної атаки в Сирії |
Про це йдеться у розсекреченій доповіді Білого дому.
За даними американської розвідки та інших джерел, урядова армія Сирії скинула бомби з зарином на мешканців міста Хан Шейхун, зазначається в документі.
89 людей загинули внаслідок тієї атаки. Сирія заперечує свою причетність до нападу.
У відповідь США завдали ракетного удару по авіабазі в Сирії і пообіцяли, що він - не останній.
У доповіді американських високопосадовців також вказано, що Сирія та Росія використовували "неправдиві історії", щоби ввести в оману міжнародну спільноту.
При цьому ні в доповіді, ні в заявах американських чиновників немає відповіді на запитання, чи знала Росія про хімічну атаку в провінції Ідліб заздалегідь.
Частина доповіді присвячена спростуванню даних Росії про те, що літаки в Ідлібі бомбили склади боєприпасів, що належать "терористам". У документі містяться посилання на відео і зображення із супутників, де видно, що бомби скидаються на дорогу, а не на будівлі.
До Росії вирушив державний секретар США Рекс Тіллерсон. У середу у нього запланована зустріч з міністром закордонних справ Росії Сєргєєм Лавровим.
Пан Тіллерсон, як очікується, наполягатиме на тому, аби Росія перестала підтримувати президента Сирії Башара Асада.
За його словами, цій людині немає місця у майбутньому Сирії.
США і країни ЄС поклали відповідальність за атаку на сили, підконтрольні Башару Асаду, а також російських військових, які підтримують армію Сирії.
У Москві і Дамаску відкинули звинувачення у застосуванні хімзброї.
Російська влада наполягає, що всю хімічну зброю в Сирії вже знищили раніше під контролем міжнародних спостерігачів.
Напередодні керівники міністерств закордонних справ країн, що входять до "Великої сімки", на зустрічі в Італії не змогли домовитися про розширення санкцій проти Росії та Сирії.
За даними джерел BBC, питання про нові санкції проти Росії і Сирії відклали до завершення розслідування атаки у провінції Ідліб.