Аратта - На головну

22 грудня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в селі Лемеші (Чернігівська область) на початку XVIII століття народився хлопчик Олексій Розум. У вільний від випасу корів час, він співав у сільскому церковному хорі, де був помічений, відправлений до Петербургу й згодом став графом Розумовським й вінчаним чоловіком імператриці Елизавети (щоправда без права престолонаслідування). Брат графа Кирило у 18 років (!!!) очолив петербургську академію наук, а згодом ще й став гетьманом Лівобережної України...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


На свята на енергомережу України готується нова кібератака

Світ навколо нас 4608 переглядів

Опубліковано - 18.12.2017 23:06 | Всі новини | Версія для друку

На свята на енергомережу України готується нова кібератака
На свята на енергомережу України готується нова кібератака
Останні два роки поспіль в грудні Україна потерпала від кібернападів, пише видання The Atlantic.

В 2015 році хакери захопили контроль над оператором енергомережі і на декілька годин відключили електроенергію для 225 тисяч споживачів. Минулого року в середині грудня хакери запустили вірус, який без допомоги людини в реальному часі зміг зірвати роботу Київської станції енергопостачання і спричинив відключення, які тривали в столиці декілька годин. Це була перша повністю автоматизована атака на енергомережу, наголошує видання.

Зараз, перед святами, експерти з безпеки та дипломати уважно спостерігають за роботою енергокомпаній України та команд, які базуються в Росії і підозрюються з скоєнні нападів.

Вже є свідчення того, що може готуватись нова атака, йдеться в статті. Роберт Лі, засновник та керівник компанії з промислової кібербезпеки Dragos зазначає, що останніми тижнями він бачить незвичне зростання діяльності в Україні тієї ж групи осіб, які провели напад 2016 року.

Група практично не провадила діяльності в Україні з часу останнього нападу і до середини листопада, наголошує Лі. “За нашими оцінками, було б повністю раціонально очікувати проведення атаки цього місяця”, - попереджає він.

Можливо, це зростання діяльності є розвідкою, підготовкою до наступної операції, або спробою налякати загрозою хакерської атаки, міркує видання.

"Нападники можуть провести атаку, якщо вони переконані, що це принесе їм користь і, що ризик того, що їх спіймають є достатньо низьким", - заявив Майкл Ассант з SANS Institute, який займався дослідженням кібернападу 2015 року.

"Мене більше турбує не російська технологія, а зухвалість Росії і її готовність порушувати правила, - сказав Кріс Інґліс, колишній заступник директора Агентства з національної безпеки, - вони довели, що готові робити такі речі, які є за межами будь-яких червоних ліній".

Технологія, яка використовувалась в Україні, може лише побічно торкнутись США. В США енергомережа належить різним власникам, які в основному працюють в приватному секторі і багато з них потужно зарегульовані. В США було б складно атакувати цілу мережу, вважають в The Atlantic.

Однак, мережа в США більш залежна від цифрових технологій, зазначається в статті. Якщо Україна могла поновити енергопостачання за лічені години, перейшовши на аналогові операції, велика автоматизація в Сполучених Штатах обмежує можливості з поновлення роботи. "Мене непокоїть, що ... ми забагато покладаємося на цифрові технології. Переваги можливостей ручного управління показали себе в Україні", - заявив Інґліс.

Вивчаючи ситуацію в Україні протягом цих місяців, експерти зазначають, що особливо непокоїть можливість широкого розповсюдження атаки, або можливість того, що вона триватиме більше ніж один день.

Непокоїть будь-яка можливість зриву роботи телекомунікацій, або диспетчерської системи літаків, наголошується в статті.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли ти говориш про Господа або Його чесноти, роби це серйозно і з належною повагою”
Джордж Вашінгтон

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.