Аратта - На головну

22 грудня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Перекручування Будапештського меморандуму Лавровим - вже традиція

Світ навколо нас 4825 переглядів

Опубліковано - 16.01.2018 15:44 | Всі новини | Версія для друку

Перекручування Будапештського меморандуму Лавровим - вже традиція
Перекручування Будапештського меморандуму Лавровим - вже традиція
Вчорашня заява міністра закордонних справ Росії Лаврова - про те, що не Росія,а Україна порушила Будапештський меморандум, допустивши Майдан - є майже 100% повторенням заяви річної давнини.

У січні 2017-го року Сєргєй Лавров також заявляв, що Будапештський меморандум містив єдине юридичне зобов’язання - не використовувати проти України силу із застосуванням ядерної зброї. Тоді ж він заявив, що "повага до суверенітету та територіальної цілісності та незалежності української держави" належить до політичних зобов’язань відповідно до Будапештського меморандуму.

Як відомо, у понеділок 15-го січня Сєргєй Лавров у ході прес-конференції за підсумками діяльності російської дипломатії у 2017-му році заявив, що на час підписання Будапештського меморандуму "Україна в окремій заяві взяла на себе зобов’язання не підтримувати антиросійські, неонацистські, ксенофобські тенденції. Те, що відбулося після Майдану було найгрубішим порушенням цих зобов’язань наших українських сусідів".

Лавров заявив, що у відповідності до Меморандуму - який в Україні трактують як гарантію суверенітету та безпеки України та невикористання сили щодо неї з боку країн-підписантів, якими окрім України також є Росія, США, Велика Британія - офіційному Києву було гарантовано виключно те, що проти України не буде застосовано ядерну зброю.

"Нагадаю, що ми не використовували та не погрожували Україні ядерною зброєю, тому не відбулося жодного порушення Будапештського меморандуму", - заявив Лавров.

Довільне трактування Будапештського меморандуму з боку Лаврова викликало заперечення з боку окремих західних оглядачів.

"Творчим переказом" назвав слова Лаврова щодо Меморандуму журналіст Кевін Ротрок, який зараз працює в англомовному опозиційному російському виданні Meduza.

"Повна нісенітниця", - охарактеризував заяву французький журналіст Ґуллівер Краґґ.

"Дивовижною заявою" назвав слова Лаврова колишній посол США у Росії Майкл Макфол.

Незмінні тези Лаврова рік тому критикував і колишній посол США в Україні, Стівен Пайфер, який брав участь в роботі над Будапештським меморандумом.

"Лавров знову перекручує Будапештський меморандум, неправдиво заявляє, що єдиним зобов’язанням є не погрожувати/не вдаватись до використання проти України ядерної зброї", - твітував рік тому Пайфер.

Тоді ж Пайфер заявив, що Лавров "зумисне перекручує зміст" Меморандуму.

Цього року Пайфер теж не лишився осторонь дискусії.

"Це твердження Лаврова повністю абсурдне. Будапештський меморандум вимагає, щоб Москва не використовувала будь-яку силу - не лише ядерну зброю - проти України. Лавров не дурень; він це знає", - твітує Пайфер вже у році 2018-му.

Сам текст Меморандуму доступний на сайті Верховної Ради. Мова цього стислого документу є насправді дуже прямолінійною і здавалося б не допускає взаємовиключних інтерпретацій.

"Російська Федерація, Сполучене Королівство Великої
Британії та Північної Ірландії і Сполучені Штати Америки
підтверджують Україні їх зобов’язання згідно з принципами Заключного акта НБСЄ ( 994_055 ) поважати незалежність і суверенітет та існуючі кордони України", - твердить пункт 1-й Меморандуму.

"Російська Федерація, Сполучене Королівство Великої
Британії та Північної Ірландії і Сполучені Штати Америки
підтверджують їх зобов’язання утримуватися від загрози силою, чи її використання проти територіальної цілісності чи політичної незалежності України, і що ніяка їхня зброя ніколи не буде використовуватися проти України, крім цілей самооборони або будь-яким іншим чином згідно зі Статутом Організації Об’єднаних Націй ( 995_010 )", - твердить пункт 2-й документу.

Раніше, у січні 2017-го року, Лавров деталізував, як на його думку Україна порушила Будапештський меморандум.

"Пішовши на підрив домовленостей від 20-го лютого 2014-го року, будучи не в стані забезпечити зобов’язання по формуванню уряду національної єдності під гарантії Франції, Польщі та Німеччини, українські заколотники самі найгрубішим чином порушили положення Будапештського меморандуму щодо необхідності свято поважати суверенітет та територіальну цілісність української держави", - заявив тоді Лавров.
Між тим, на Заході, здається, існує консенсус з приводу того, що Меморандум НЕ зобов’язує підписантів захищати територіальну цілісність та суверенітет України.

У вересні 2017-го року у Вашингтоні провідні експерти-міжнародники заявили, що Будапештський меморандум 1994-го року, відповідно до якого Україна відмовилась від ядерної зброї, насправді не надавав Україні гарантій захисту її територіального суверенітету з боку підписантів.

Так, Александр Вершбоу, колишній заступник Генсека НАТО тоді вказав, що Будапештський меморандум не містить механізму реалізації і "на жаль для українців не був гарантією безпеки".

"Думаю, українці відчувають, що їх "кинули" на 3, чи 4-й за розмірами ядерний арсенал у світі", - додав Вершбоу.

"У нас немає правових зобов’язань відповідно до Будапештського меморандуму, але думаю, що він створив щонайменше моральне зобов’язання зробити те, що в наших силах, щоб допомогти Україні відновити суверенітет та територіальну цілісність", - сказав Вершбоу.

Вершбоу також відзначив, що вважає надання Україні летальних оборонних озброєнь частиною такого "морального" обов’язку.

Натомість, колишній посол США в Україні Гербст відзначив, що "іноді юристи та політики, які їх використовують, виявляються надто розумними".

"Немає жодних сумнівів, що Будапештський меморандум не гарантує Україні безпеку. США надали Україні не гарантії, а запевнення", - заявив Гербст.

Інший учасник дебатів професор The City College of New York Раджан Менон також наголосив, що Україна немає гарантій безпеки відповідно до Будапештського меморандуму.

"Як не тлумач Будапештського меморандуму, він не приводить до висновку, що Захід має обов’язок. Можна говорити про моральний обов’язок, але я б сказав, що моральний обов’язок - а я моральна людина - треба фільтрувати через реальні обставини, а не просто автоматично приймати за дороговказ. Справді, Будапештський меморандум грубо порушено Росією, але цей документ абсолютно не зобов’язує нас озброювати Україну", - відзначив експерт.


Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Той, хто проявляє жалість до ворога, безжалісний до самого себе”
Френсіс Бекон

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.