Аратта - На головну

22 травня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вандали поглумилися над Херсонесом: зруйновані колони

Надзвичайна подія Регіон: Автономна республіка Крим 8916 переглядів

Опубліковано - 14.05.2007 10:35 | Всі новини | Версія для друку

Вандали поглумилися над Херсонесом: зруйновані колони
Вандали поглумилися над Херсонесом: зруйновані колони
У ніч на неділю в Севастополі на території Національного заповідника Херсонес Тавричеський вандали зруйнували чотири колони руїн древнього храму Базиліку у базиліку, побудованого в Х столітті.

"Коли храм розкопали, археологи встановили престол та колони на "рідні" місця, вони стояли так десятки років. Падаючи, деякі колони розкололися надвоє", - розповів генеральний директор заповідника Леонід Марченко. Він також зазначив, що трохи пошкоджена мозаїчна підлога храму.

У Херсонесі вже були випадки руйнування історичних пам’яток. За словами директора заповідника, на охорону історичних цінностей виділяється недостатньо коштів. Співробітники музею відновлюють зруйновані колони. Розмір заподіяних заповідникові збитків уточнюється.

Перший віце-мер Севастополя Володимир Казарін повідомив про те, що в зв’язку з інцидентом міська адміністрація планує підсилити охорону заповідника.

Пошкоджений храм відомий під назвою Базилік у базиліку. Перший храм на цьому місці був побудований у VI столітті. ДО X століття він був зруйнований, і в цей час на його місці побудували нову базиліку.

Археологічний музей, який згодом перетворився в заповідник, був заснований у Херсонесі в 1892 році. Загальна площа заповідника складає близько 500 гектарів. Музейні збірки налічують більше 200 тис. експонатів, багато з яких є унікальними.

На сьогодні у фондах Херсонесу Тавричеського зберігається близько 200 тис. знахідок, однак через відсутність пристосованих приміщень севастопольці та гості можуть побачити тільки 10% експонатів. А дві старовинні пам’ятки раннього християнства, які нещодавно були знайдені - склепи III-IV сторіччя нашої ери через відсутність коштів для організації охорони та консервації довелося знову закопати до кращих часів.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Надзвичайна подія»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ніколи нічого не замишляйте проти Росії, тому що на кожну вашу хитрість вона відповість своєю непередбачуваною дурістю ”
Отто фон Бісмарк

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.