Аратта - На головну

4 квітня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Коаліція вже покращила добробут шахтарів. Більше не буде

Коаліція «С.Р.А.К.А» 6424 перегляди

Опубліковано - 15.05.2007 12:52 | Всі новини | Версія для друку

Коаліція вже покращила добробут шахтарів. Більше не буде
Коаліція вже покращила добробут шахтарів. Більше не буде
Уряд кричить про узгодження законопроекту “Про престижність шахтарської праці”, проте насправді його остання редакція носить суто декларативний характер і не передбачає покращення добробуту гірників.

Про це йдеться у заяві голови Незалежної профспілки гірників України, народного депутата V скликання, члена фракції БЮТ Михайла Волинця.

«Профспілки і Міністерство вугільної промисловості упродовж року працювали над проектом закону «Про підвищення престижності шахтарської праці», оскільки у вугільній галузі близько 60% працівників і близько 80% вищого керівного складу – люди пенсійного віку», - йдеться у документі.

«Щоб зробити працю у галузі привабливою, особливо для молоді, під час обговорення першої редакції проекту Незалежна профспілка гірників України внесла свої пропозиції, що стосувалися підвищення зарплат і пенсій гірників. У наступній редакції ці пропозиції були враховані, внаслідок чого проект набув прийнятного вигляду», - каже Михайло Волинець.

Відчуваючи необхідність прийняття такого закону, НПГУ виходила з розуміння, що найголовніша складова престижності шахтарської праці полягає у високій оплаті праці шахтарів, а також у відповідній пенсії. «По-перше, НПГУ пропонувала, щоб розмір пенсії шахтарям встановлювався у розмірі не менше 80% від заробітної плати. По-друге, враховуючи високий травматизм, ми наполягали, щоб у вугільній галузі була запроваджена погодинна оплата праці. Крім цього, тарифні ставки було запропоновано встановити у нормальних розмірах, запровадивши розрядну систему», - зазначається у заяві.

«Проте в останній редакції законопроекту, отриманій після узгоджень з Кабінетом Міністрів, повністю проігноровані пропозиції НПГУ. Стаття 4 попередньої редакції, в якій йшлося про заробітки і пенсії шахтарів, взагалі урядовцями була вилучена. Тепер про реальну престижність шахтарської праці у законопроекті не свідчить ніщо, крім красивої назви», - наголошується у документі.

«Це вкотре засвідчує, що насправді уряд не збирається гідно оплачувати важку і ризиковану працю гірників. Навіть нарахування сьогоднішніх зарплат шахтарям відбувається з порушенням чинного законодавства, діючих Генеральної і галузевої угод, внаслідок чого кожен гірник не доотримує від 200 до 1000 грн. щомісяця», - підкреслює Михайло Волинець.

На його думку, «престижність шахтарської праці зросте не після прийняття суто декларативного закону, а лише після того, коли працівники галузі відчують покращення свого добробуту і не боятимуться жебрацької старості».

«Як гірники, так і НПГУ, у жодному випадку не будуть погоджуватися з популізмом влади, ціна якому – нуль копійок», - наголошується у заяві.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Коаліція «С.Р.А.К.А»»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Минулі покоління лишили нам не так розв`язання проблем, як самі проблеми”
Сенека

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.