Аратта - На головну

21 травня 2025, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У посттоталітарних державах очевидний відхід від принципів демократії

За право людини 10065 переглядів

Опубліковано - 11.04.2018 15:09 | Всі новини | Версія для друку

У посттоталітарних державах очевидний відхід від принципів демократії
У посттоталітарних державах очевидний відхід від принципів демократії
Неурядова організація Freedom House відзначає, що зневага урядів до незалежних інституцій та громадянського суспільства, напади на політичну опозицію та незалежні засоби інформації, а також наближення владних партій до злиття з державою стають новою нормою в посткомуністичній Європі та Євразії, в тому числі і в Україні.

Про це йдеться в щорічному дослідженні Nations in Transit, у якому відстежується розвиток демократії, стан політичних прав та громадянських свобод у 29 країнах – європейських і азійських державах колишнього соціалістичного блоку.

«Це те, що ми вже давно зауважували в таких місцях, як Росія, Центральна Азія чи Білорусь. Але ми все частіше бачимо це в Центральній Європі у таких країнах, як Угорщина та Польща, і ми бачимо, що це стало мати вплив на рівні інституцій, отже, дуже драматичні зміни, особливо в Польщі», – розповів Радіо Свобода директор проекту Nations in Transit Нейт Шенккан.

На його думку, такі держави Євразії, як Україна, Молдова, Грузія, Вірменія та Киргизстан, рухаються у «негативному напрямку» та мають найвищий ризик перетворитися на авторитарні.

«Вікно фундаментальних реформ в Україні, можливо, й не було зачинене, але воно суттєво звузилося на тлі політичного опору антикорупційним реформам та серії нападів на неурядові організації та ЗМІ», – мовиться у статті.

Демократичні показники в Україні погіршилися вперше від часів Революції 2014 року, мовиться у звіті. Цьогорічна демократична оцінка України становить 4,64 бали (де 1 бал – показник усталеної демократії, а 6-7 – це вже усталений авторитарний режим).

У цілому Freedom House відзначає, що в 19 із 29 країн погіршився демократичний рівень – це більше, ніж за будь-який інший річний період звітів серії Nations in Transit.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За право людини»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Навчаючи інших, ми вчимося самі”
Сенека

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.