Майор Мельниченко знову потрапив у історію |
Про це повідомив адвокат Мельниченка Павло Сичов.
За його словами, в аеропорту співробітники Держприкордонслужби за наказом керівництва спробували затримати Мельниченао під час перетину кордону.
Згідно з наказом, Мельиіченка треба було затримати і обшукати.
Унаслідок дій офіцерів СБУ, які охороняють Мельниченка, затримання не відбулося, і він відбув до сім’ї в США.
Адвокат Мельниченка розцінює такі дії як спробу тиску на свідка і залякування.
Мельниченко з приводу інциденту заявив, що по прильоту до України 21 травня звернеться в Генеральну прокуратуру і до Президента Віктора Ющенка з вимогою розслідувати це зухвале порушення його прав і дати політичну оцінку діям керівника Держприкордонслужби Миколи Литвина.
У повідомленні наголошується, що Литвин - брат Володимира Литвина, що був главою Адміністрації Президента Леоніда Кучми.
При цьому як керівник Держприкордонслужби Литвин входить до складу Ради національної безпеки і оборони і підкоряється Президентові.
Нагадується, що Мельниченко проходить як важливий свідок у справі, в якій Володимир Литвин звинувачується у підбурюванні Кучми до злочину, а в 2002 році парламентська слідча комісія одноголосно визнала його винним у смерті журналіста Георгія Гонгадзе.
Як повідомлялося, раніше Мельниченко просив Генпрокуратуру забезпечити його захист як свідка в справі про вбивство Гонгадзе.
Розгляд справи про виконавців вбивства Гонгадзе Апеляційний суд Києва почав 9 січня.
У вбивстві журналіста звинувачуються 3 колишніх співробітники Департаменту зовнішнього спостереження і кримінальної розвідки МВС Валерій Костенко, Микола Протасов і Олександр Попович.
Ще один обвинувачений - колишній керівник згаданого департаменту МВС Олексій Пукач - знаходиться в розшуку.
Раніше Генпрокуратура заявила, що до суду передана тільки перша частина справи, що стосується тільки виконавців вбивства.
Друга частина справи стосується встановлення замовників і організаторів цього злочину.
Зараз судовий процес повністю утаємничено від громадян України.