Аратта - На головну

20 грудня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


В Криму звели храм-маяк «Пам´ятi загиблим на водах»

Суспільне життя Регіон: Автономна республіка Крим 11791 перегляд

Опубліковано - 16.05.2007 03:24 | Всі новини | Версія для друку

Фото - «Новий Регіон – Крим»
Фото - «Новий Регіон – Крим»
Унікальний храм-маяк освятили 15 травня в селищі Малоріченське поблизу Алушти. В ньому також буде діяти музей морських катастроф ХХ століття.

Спроектував незвичайну церкву відомий український архітектор Анатолій Гайдамака, а кошти на будівництво надали національні резервні банки України та Росії, повідомляє теелеканал 1+1.

Досі на цьому узбережжі не було жодного православного храму. Архітектор називає своє створіння меморіалом громадянам вічності. Цей храм звели на честь загиблих на морях. Тут всюди морська тематика - вікна схожі на ілюмінатори, корабельні сходи та майданчик, що нагадує палубу корабля. На першому поверсі планують створити музей морських катастроф. Стіну присвятять загиблим - таблички з їхніми іменами та пам’ятні речі. Перший експонат вже є – корабельну ринду приніс брат загиблого моряка.

Храм-маяк стоїть на самому березі моря. Його буде видно від Алушти до Судака. Висота церкви 54 метри - майже на 10 м вища, ніж єдиний в цьому регіоні маяк. Коли ж запрацює маяк у храмі, – невідомо. Прилад для надання сигналу кораблям встановили, а от дозволу на його роботу ще немає.
Фото - «Новий Регіон – Крим»
Фото - «Новий Регіон – Крим»
Храм є єдиною та унікальною у своєму роді будівлею на території України. Споруду вінчає хрест, встановлений на куполі у формі земної кулі, у якому знаходиться обладнання маяка, повідомляє Кореспондент.net.

На цокольному поверсі храму цього року планується почати створення музею морських катастроф ХХ століття, експонати для якого будуть передані з музеїв військово-морських сил України та Росії. Завершення робіт намічене на кінець червня поточного року.

У церемонії освячення меморіального храму-маяка, яка відбулася сьогодні, 15 травня, взяли участь голова Верховної Ради АРК Анатолій Гриценко, генеральний консул Росії в Сімферополі Олександр Ніколаєв, глава Севастопольської міської держадміністрації Сергій Куніцин, моряки ВМС України та Чорноморського флоту Росії, представники громадськості та духівництва.

Церемонію провів митрополит Київський та всія України предстоятель Української православної церкви Московсього патріархату Блаженнійший Володимир.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Суспільне життя»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ніколи не виживе той народ, який сприймає трактування своєї історії очима сусіда”
Фрідріх Ніцше

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.