Аратта - На головну

4 грудня 2024, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Фортеця Кам’янця-Подільського відкриває чергові таємниці

За межею віків Регіон: Хмельницька область 16933 перегляди

Опубліковано - 13.06.2018 21:50 | Всі новини | Версія для друку

Фортеця Кам’янця-Подільського відкриває чергові таємниці
Фортеця Кам’янця-Подільського відкриває чергові таємниці
Археологи розповіли про унікальні знахідки на території Старої фортеці.

На території Старого замку у Кам’янці продовжуються розкопки. Наразі археологічні дослідження на місці розташування церкви Покрови Богородиці та костелу святого Станіслава. Нещодавно археологами там було розкрито 5 поховань, зокрема, парне поховання, та залишки будівлі, яка, ймовірно, є склепиком в якому був похований один з магнатів Потоцьких (згідно опису 1613 року).

На сторінці музею-заповіднику у мережі Фейсбук, повідомляється, що уже розчищено фрагмент південної вівтарної частини Покровської церкви, товща кам’яного фундаменту на глиняному розчині становить 0,30-0,60 м. Розкрита більша частина склепика в якому був похований Микола Потоцький.

Згідно досліджень українського історика Віталія Михайловського, Микола Потоцький був кальвіністом та похований на території кам’янецького замку. Не виключено, що під час переходу міста під владу турків поховання було перенесено. Коли ж вдалося розчистити парне поховання, несподівано між ребрами чоловіка віднайшли наконечник стріли. Попередньо його датують 12-13 століттям.
Між ребрами чоловіка віднайшли наконечник стріли
Між ребрами чоловіка віднайшли наконечник стріли
А кандидат історичних наук, провідний науковий співробітник Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника Ігор Старенький на сторінці у мережі Фейсбук, розповів про ще одну знахідку – розграбоване поховання.

«Пограбоване поховання в межах фундаментів Покровської церкви. Не виключено, що це залишки розграбованої гробниці Коріатовичів», - зазначив науковець.

Фото Ігоря Старенького
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За межею віків»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Християнська етика була явним противенством поганської. Коли поганство головними чеснотами громадянина вважало гордість, смілість, неуступчивість, – християнство бачило свій ідеал у покорі, податливості та незлобності. Поганин (культурний чоловік) любив гарну одежу, пахощі, чистоту, тілесну красоту – християнин усе те вважав чортівською спокутою, гріхом та злочином. Світ і природа, що (...) були джерелом усього живого, всієї краси, всієї радості, в очах християнина – се минущі тіні, ілюзії, чортяча мана, джерело зла, гріха та чортячої спокуси. Більшого, повнішого противенства годі собі уявити ”
Іван Франко

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.