Дослідники зробили висновок, що мозок творчих людей проявляє інтерес тільки до самого процесу, не беручи до уваги матеріальну винагороду |
Результати дослідження наводить видання ArtNet.
В експерименті брали участь 24 добровольця, яких розділили на дві групи: в першій були художники, фотографи, скульптори, музиканти й актори, в другій - страхові агенти, адміністратори, інженери та представники інших «некреативних» професій.
Кожному учаснику показували декілька зображень, на яких потрібно було знайти певні кольори і натиснути на кнопку. За зелений колір учасникам давали 30 євро, а за інші нічого. В процесі тестування мозок учасників сканували за допомогою апарату МРТ.
Коли творчі люди знаходили «грошовий» колір, їх мозок показував дуже слабку активність в області смугастого тіла - ділянки, що відповідає за реакцію на винагороду. Зате коли художники знаходили кольори, але не отримували за це гроші, підвищена активність спостерігалася в передній префронтальній корі, яка відповідає за вироблення дофаміну, що впливає на почуття задоволення.
Дослідники зробили висновок, що мозок творчих людей проявляє інтерес тільки до самого процесу, не беручи до уваги матеріальну винагороду. Крім того, «художники» можуть працювати набагато краще, коли знають, що не отримають за це гроші.
"Взагалі, наші результати свідчать про існування чітких нервових рис дофамінергічної системи винагород художників, які менш схильні реагувати на прийняття грошових винагород", пишуть дослідники.