Аратта - На головну

16 квітня 2024, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У Москві раптово помер письменник Владімір Войнович

Втрата 9161 перегляд

Опубліковано - 28.07.2018 11:21 | Всі новини | Версія для друку

У Москві раптово помер письменник Владімір Войнович
У Москві раптово помер письменник Владімір Войнович
Відомий російський письменник, багаторічний гість програм російської служби Радіо Свобода Владімір Войнович раптово помер у Москві 27 липня. Причиною смерті став серцевий напад.

Владімір Войнович народився 26 вересня 1932 року в Сталінабаді (нині Душанбе, столиця Таджикистану). У 1956 році приїхав до Москви, в 1961 році була опублікована повість «Ми тут живемо», а написана на його вірші пісня «Чотирнадцять хвилин до старту» фактично стала гімном радянських космонавтів. У 1962 році Войновича прийняли до Спілки письменників СРСР.

Роман «Життя і незвичайні пригоди солдата Івана Чонкіна», писався з 1963 року і ходив у самвидаві. Перша частина була опублікована в 1969 році у Франкфурті-на-Майні, а вся книжка – в 1975 році в Парижі. Войнович брав активну участь в русі за права людини, що викликало конфлікт з владою. У 1974 році він був виключений зі Спілки письменників, в 1980-му висланий з СРСР, а в 1981-му позбавлений радянського громадянства. У 1980–1992 роках жив у ФРН і США, співпрацював з Радіо Свобода. У 1990 році Войновичу було повернуто радянське громадянство, і він повернувся в СРСР.

У 1986 році він написав сатиричний роман-антиутопію «Москва 2042». У ньому настільки багато збігається з нинішніми російськими реаліями, що у письменника цікавилися, чи немає в нього машини часу. За словами Войновича, він бачив, що зростає вплив КДБ. Тому у нього в романі Росією майбутнього управляє Комуністична Партія Держбезпеки.


Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Втрата»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Минулі покоління лишили нам не так розв`язання проблем, як самі проблеми”
Сенека

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.