Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовший духовий музичний інструмент в світі - це трембіта, — конічна дерев’яна труба без бокових отворів. ЇЇ довжина може досягати чотирьох метрів. Діапазон трембіти — дві з половиною октави. Її звуки чутно більш ніж за десять кілометрів. Цей традиційний для жителів українських Карпат інструмент і досі використовується. Трембітарі сповіщають горян про важливі події. Якщо Ви включите до програми своєї подорожі один з фестивалів краю, то обов’язково познайомитеся з незвичайним інструментом.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Данилишин пояснив, чому падає гривня

Економіка 5645 переглядів

Опубліковано - 30.07.2018 20:19 | Всі новини | Версія для друку

Данилишин пояснив, чому падає гривня
Данилишин пояснив, чому падає гривня
Голова ради НБУ Богдан Данилишин вважає, що знецінення гривні в липні відбувалося через посилення попиту на іноземну валюту на безготівковому ринку, зумовлене впливом короткострокових чинників.

Про це він написав у Facebook.

"Знецінення гривні в липні зумовлювало насамперед посилення попиту на іноземну валюту на безготівковому ринку. З однієї сторони, попит зумовлювали імпортери, купуючи іноземну валюту. З іншої - додатковий попит стимулювала гривня, яка надійшла на ринок через відшкодування ПДВ та виплати нерезидентам за гривневими ОВДП", - зазначив Данилишин.

Він зазначає, що в липні офіційний обмінний курс гривні щодо долара США знецінився майже на 50 копійок, що породило хвилю публікацій та репортажів на цю тему.

"При цьому рідко згадують про те, що ще в двадцятих числах січня поточного року курс гривні сягав майже 29 грн за долар США і в подальші декілька місяців курс укріпився більше, ніж на дві з половиною гривні, після чого стабілізувався. Такі розміри коливань фіксувалися і в минулому році. Хоча до таких коливань ми ще не звикли, однак це нові реалії функціонування валютного ринку", - пояснив Данилишин.

За його словами, аналіз курсової динаміки гривні свідчить, що певне знецінення національної валюти напередодні осені було характерним і в минулі роки, зокрема в 2014 та 2016 роках, хоча й відбувалося дещо пізніше, ніж зараз.

Фінансист додає, що посилення попиту на іноземну валюту певним чином стимулювалося активним розповсюдженням інформації про девальвацію гривні, у тому числі невтішних прогнозів.

"Такі прогнози розповсюджуються щороку і в більшості випадків не реалізовуються", - стверджує голова Ради НБУ.

Данилишин нагадав, що, відповідно до Стратегії монетарної політики НБУ та основних засад грошово-кредитної політики на 2018 рік та середньострокову перспективу, Національний банк має дотримуватися плаваючого курсу гривні. Однак це не означає, що НБУ повністю "пішов" з ринку.

"З метою упередження різких змін обмінного курсу гривні Національний банк готовий і виходить на валютний ринок України з інтервенціями з продажу іноземної валюти, що й робив минулого тижня", - підсумував посадовець.

Як повідомлялося раніше, з минулого понеділка офіційний курс долара США, встановлений НБУ, зріс із 26,45 грн до 26,76 грн, або на 1,2%. Середньозважений курс долара на міжбанку, за даними регулятора, за цей же час зріс з 26,45 грн до 26,75 грн, або на 1,1%. Середні курси купівлі/продажу готівкового долара в банках за тиждень зросли з 26,29/26,51 до 26,66/26,96.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Три речі роблять націю великою і процвітаючою: плодоносний ґрунт, діяльна промисловість і легкість пересування людей і товарів”
Френсіс Бекон

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.