Олександр Стешенко |
Про це повідомляє "КримSOS".
"Стешенка засуджено до 2 років загального режиму за ч. 2 ст. 167 Кримінального кодексу РФ («Умисне знищення або пошкодження чужого майна, якщо ці діяння призвели до заподіяння значної шкоди і вчинені з хуліганських мотивів, шляхом підпалу, висадження в повітря чи іншим загальнонебезпечним способом»)", - йдеться у повідомленні.
За даними правозахисної організації, вирок щодо Олександра Стешенка оголошений так званим Центральним районним судом м. Сімферополь.
Наразі він утримується в СІЗО Сімферополя, де його відвідав адвокат Костянтин Рустемов. Вирок щодо харків’янина ще не набув законної сили.
За словами Стешенка, після того, як 24 квітня силовики на автомобілі без номерних знаків вивезли його зі спецприймальника для адміністративно затриманих в м. Сімферополь, півтора місяця він утримувався в якомусь підвалі, хоча офіційно щодо Стешенка було визначено запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд .
"Точне місце свого тримання в цей період Стешенко не зміг визначити, оскільки під час усіх переміщень йому надягали мішок на голову. Олександр Стешенко заявив, що вимушений був дати свідчення під примусом. За словами засудженого, до нього застосовували тортури електричним струмом і побиття. Разом з тим, адвокат Костянтин Рустемов зазначив, що видимих на перший погляд слідів катувань у Стешенка він не помітив", - повідомили в "КримSOS".
Як відомо, харків’янин Олександр Стешенко зателефонував своїй матері 11 квітня 2018 року близько 11 години і повідомив, що на КПВВ «Чонгар» його затримують співробітники прикордонної служби ФСБ РФ.
Причиною затримання була названа проблема з фотографією Олександра у паспорті, хоча раніше з цим паспортом він подорожував, у тому числі і в Крим.
24 квітня адвокати знайшли Стешенка в спецприймальнику - його мали відпустити того самого дня о 22:00 після 12 діб адміністративного арешту. На очах у адвокатів, які чекали його на виході, Стешенка повантажили в автомобіль без номерних знаків і повезли в невідомому напрямку.
21 травня на сайті ФСБ з’явилася інформація про «викриття групи екстремістів», метою якої було «залякування проросійськи налаштованих кримських татар і нагнітання міжнаціональної напруженості» на території Криму, в якій нібито брав участь і Стешенко. Він, такий собі Третьяков і названий ФСБ організатором "екстремістської групи" Ерол Велієв (помічник депутата Верховної Ради України Мустафи Джемілєва) нібито за вказівкою голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова і за підтримки СБУ в січні 2018 року з використанням пляшок із запальною сумішшю здійснили підпал будинку муфтія Криму Еміралі Аблаєва, який, за версією силовиків, "зробив значний внесок у зміцнення національної єдності".