Аратта - На головну

16 травня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Українські сувеніри на виставці зеленого туризму

Народний Вісник Регіон: м.Київ 11368 переглядів

Опубліковано - 19.05.2007 23:50 | Всі новини | Версія для друку

Ярослава з Яремче: “Літній сезон в нас вже розпочався!”
Ярослава з Яремче: “Літній сезон в нас вже розпочався!”
18-19 травня в музеї народної архітектури та побуту, що в Пирогові, пройшла V Всеукраїнська виставка-ярмарок сільського зеленого туризму. На ній були представлені всі регіони України.

Окрім знайомства з місцями, де можна відпочити, на виставці продавали вишиванки, ліжники, вишивані і ткані рушники, скатерті. Найдорожча жіноча вишиванка коштувала 600 грн. Найдешевший набір з 6 маленьких вишитих серветок і вишитого рушника розміром 25 на 60 см коштував 50 грн.

Крайки, чільці, шкарпетки, вив’язані з натуральної овечої вовни коштували по 25 грн. За 20 грн. можна було купити солом’яні капці, дерев’яну булаву – за 50 грн, тканий рушник – за 45 грн. Одна дерев’яна чайна ложечка коштувала 2 грн. Ці речі продавалися в наметі у Ярослави, яка приїхала на виставку з Яремче. Каже, що літній сезон там вже розпочався.

На виставці можна було за 20 грн. придбати 2-літрову пляшку справжнього закарпатського вина. 10 і 5 грн. коштувала відповідно літрова і півлітрова пластикова пляшка. Закарпатці до вина безплатно давали начинку. Наголос на перший склад. Це – закарпатська страва з печінки телятини. Називається так, тому що з неї починали їсти. “Начинка – це страва, щоб почати щось”, – пояснює 65-річний Василь Васильович Івашко з Виноградівського району. Він привіз на виставку 9 видів своїх вин. Дає почастувати всім, хто захоче. На додачу – начинку з капустяним салатом на пластиковій тарілці.

Майстер Олександр Суворов з Пирятина Полтавської області продавав мистецьки оздоблені глиняні горщики, вазони для квітів, чайники, глечики, цукорнички та різні декоративні глиняні вироби. Всі вироби він робить вручну. Щоб зробити 1 великий вазон, який коштує 50 грн., він витрачає близько 3 годин. Ще годину-півтори робить грибочки і листочки – оздоблення на ньому і підставку. Цукорничка і малий вазон коштують по 20 грн.

За 700-800 грн. можна було купити вирізблені з дерева скрині розміром 18 на 25 см, 20 на 30 см. За півтори тисячі гривень – трохи більшу лаковану скриню. Були також менші дерев’яні круглі скрині, тарілки різного діаметру по ціні від 500 грн.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Народний Вісник»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Скільки рабів, стільки ворогів”
Сенека

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.