![]() |
Президент Ющенко вшанував пам'ять жертв більшовицьких репресій. Більшовики не покаялися й не вшанували |
У селищі Биківня впродовж майже десяти років здійснювалось поховання понад сотень тисяч людей, закатованих у буцигарнях НКВС.
«Ми знаходимося на місці, «цвинтарі», який є найбільшим в Україні за кількістю жертв політичних репресій. Ми, кожен раз, вшановуючи роковини цієї страшної трагедії, згадуємо про історію цього скорботного і святого для українця місця», – сказав Президент Ющенко у своєму виступі під час церемонії.
Глава держави звернувся до присутніх із закликом пам’ятати свою історію, адже «говорити про майбутнє можна лише через призму історичної правди».
Віктор Ющенко підкреслив, що у когось «постійно є бажання привести нас до забуття, зробити так, щоб ми, наші діти, правнуки не знали цієї події». «Дуже багатьом політичним гравцям та історична правда буде колоти очі, бо з такою політичною історією немає місця в політичному житті, немає будь-якої політичної перспективи», – сказав він. «Але, передовсім, говорячи про події Биківні, я не виходжу з якоїсь політичної доцільності, я перш за все, виходжу із нашої християнської моралі», – наголосив він.
Президент відзначив, що рішення про створення заповідника «Биківнянські могили» даються «важко на політичному рівні». «Точно такі події відбуваються і стосовно Великого Голоду, і жертв колективізації», – додав він.
Ющенко зауважив, що «жоден пункт» із Указу Президента, підписаного у травні 2006 року, до сьогоднішнього дня не виконаний. «Я розумію, що це не просто бюрократичне шарлатанство, витівки влади чи прем’єр-міністра, чи якогось віце-прем’єра. Є ще великий супротив цій історичній правді», – наголосив Глава держави.
Президент України запевнив, що зробить усе для створення повноцінного заповідника «Биківнянські могили». «Ми зробимо все для того, щоб був повноцінний Національний заповідник «Биківнянські могили», щоб він фінансувався, щоб була встановлена спостережна рада, створені відповідні робочі комісії, які могли б розробити і подати на державний розгляд та затвердження всю концепцію розвитку цього Національний заповідника. Переконаний, що ми це зробимо», – сказав він.
Глава держави також повідомив, що найближчими днями підпише Указ щодо встановлення щорічно третьої суботи травня Днем вшанування пам’яті жертв комуністичних репресій.
Віктор Ющенко подякував усім, хто прийшов на захід. На його завершення Глава держави звернувся з проханням до присутніх вшанувати загиблих Хвилиною мовчання.
Президент поклав квіти до Меморіального каменя та вінок до Пам’ятника-стели на території заповідника та взяв участь у панахиді за загиблими за участю духовенства українських церков.
Участь у церемонії вшанування також взяли Перший заступник Глави Секретаріату Президента України Іван Васюник, Секретар РНБОУ Іван Плющ, голова Київської ОДА Віра Ульянченко, Київський міський голова Леонід Черновецький, лідер «Нашої України» В’ячеслав Кириленко.
Попри офіційні запрошення, жертв політичних репресій не вшанували більшовики: прем'єр Янукович, голова Верховної Ради Мороз, лідер КПУ Симоненко. Усіх їх об'єднує не тільки коаліційне сучасне, а комуністичне минуле. Як бачимо - влада це той індикатор, який проявив їхнє справжнє обличчя: більшовики а ні трохи не шкодують про найжостокіше і наймасовіше, в історії людства, знищення співгромадян. Що означає, що принагідно, за для забезпечення власної влади вони ніколи не зупиняться ні перед масовими репресіями, ні перед поновленням Голодоморів.