Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Європейський парламент дав премію Сахарова Олегу Сенцову

Світ навколо нас 4511 переглядів

Опубліковано - 25.10.2018 21:37 | Всі новини | Версія для друку

Олег Сенцов у концтаборі
Олег Сенцов у концтаборі
Європейський парламент назвав українського в’язня в Росії Олега Сенцова лауреатом премії імені Сахарова за його намагання привернути увагу світу до десятків українців ув’язнених російськими судами з політичних мотивів.

“Премія імені Сахарова за свободу думки”, яка названа на честь радянського фізика й політичного дисидента Андрія Сахарова, присуджується щорічно з 1988 року особам та організаціям, які захищають права й основні свободи людини.

Лауреата визначали лідери політичних груп Європейського парламенту та його голова Антоніо Таяні.

Церемонія вручення премії, яка становить 50 тисяч євро, має відбутися у будівлі Європарламенту в Страсбурзі 12 грудня.

Кінорежисер Олег Сенцов, який народився у Сімферополі, виступив проти російської окупації Криму та намагався організовувати політичні акції й постачання допомоги заблокованим на півострові українським військовим.

Російський суд звинуватив його у тероризмі й у 2015 році покарав ув’язненням на 20 років.

Державний департамент США назвав той процес несправедливим, а Європейський Союз назвав вирок порушенням міжнародних законів.

Депутати Європарламенту, які агітували за відзнаку Сенцова, вказували, що багатомісячним голодуванням він нагадував, що у в’язницях в Росії незаконно утримують близько 70 українців.

Олега Сенцова назвали борцем за свободу, який готовий пожертвувати життям.

Він голодував з 14 травня до 6 жовтня, коли оголосив, що припиняє акцію, щоб уникнути насильного годування у в’язниці.

Родичі Сенцова повідомляли, що наприкінці голодування його життя підтримували введенням в тіло поживних речовин крапельницями.

Іншими фінальними кандидатами на премію цього року були 11 неурядових організацій, які рятували мігрантів у Середземному морі, та активіст Нассер Зефзафі - лідер руху проти корупції та зловживань влади в Марокко.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього. Хто не шанує видатних людей свого народу, той не вартий пошани”
Максим Рильський

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.