Юанізація? Росія заміщує долари на юані та євро в резервах центробанку |
Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на дані офіційного звіту російського центробанку.
Банк витратив еквівалент 44 мільярдів доларів на купівлю юанів та євро, відповідно, а також 21 мільярд на купівлю японських єн. Запровадження санкцій з боку США підштовхнуло Росію до політики дедоларизації.
"Дедоларизація в Росії означає юанізацію, - говорить дослідник Центру Карнегі в Москві Алєксандр Габуєв. - Минулої весни банк Росії продав 101 мільярд доларів США, перейшовши на євро та юані. Частка юанів в валютних резервах зросла у 147 разів з 0,1% в липні 2017 року до 14,7% в липні 2018".
Така частка китайської валюти у валютних резервах вдесятеро перевищує середню долю світових резервів, які тримають в юанях, зазначає Bloomberg на основі даних МВФ.
Російський центральний банк зазнає збитків через переведення частини резервів у юань через знецінення китайської валюти, наголошує Габуєв у Twitter.
Минулого року, Росія стала основним покупцем китайський облігацій, йдеться у відповідному звіті Morgan Stanley, дані якого наводить Bloomberg. Росія також на 81 мільярд доларів зменшила кількість облігацій США у своєму портфелі за травень і червень, наголошує видання.
Аналітики видання відзначають, що через протистояння зі США у сфері торгівлі, Китай також продав велику кількість облігацій Міністерства фінансів США минулого року, а європейські посадовці заявляли про початок збільшення використання євро в регіональних операціях.