В ОБСЄ обговорюють варіанти введення миротворців ООН на Донбас |
Про це власному кореспондентові Укрінформу повідомили в офісі Спеціального представника голови ОБСЄ в Україні та у Тристоронній контактній групі (ТКГ) Мартіна Сайдіка.
"Обмін думками щодо цієї теми відбувся на полях засідання Ради міністрів ОБСЄ у грудні у Мілані, за Італійського головування. У цьому зв’язку послом Сайдіком було презентовано документ для обговорення (discussion paper), розроблений за участі послів Мореля (координатор політичної підгрупи ТКГ від ОБСЄ П’єр Морель) та Апакана (голови СММ ОБСЄ в Україні Ертурул Апакан)", - прокоментували в офісі інформацію про те, що представники ОБСЄ в ТКГ виступали з пропозицією розгортання на Донбасі спільної місії ОБСЄ та ООН, яка б передбачала військовий та поліцейський компоненти та міжнародну адміністрацію.
Поруч з цим, було зазначено, що усі троє співавторів неофіційного документа виступали "у своїх особистих якостях".
"Зміст документа для обговорення та обмін думок щодо нього не оприлюднювалися", - додали в офісі Спеціального представника голови ОБСЄ в Україні та у Тристоронній контактній групі.
Як повідомлялося раніше, 16 січня міністр закордонних справ України Павло Клімкін під час спілкування з журналістами в Сєверодонецьку повідомив, що представники ОБСЄ, які працюють, у тому числі, на мінському майданчику, вийшли з пропозицією створити спільну миротворчу місію ООН і ОБСЄ. Ця спільна місія повинна мати військовий компонент, поліцейський компонент і міжнародну адміністрацію.
10 січня діючий голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Словаччини Мирослав Лайчак під час прес-конференції у Відні заявив, що якщо буде рішення про розгортання миротворчої місії ООН на Донбасі, то ОБСЄ готова використати свій досвід на місцях для надання підтримки.