Настамнет. Кремль заперечує відправку російських найманців до Венесуели |
«Та ні, звичайно», – прокоментував він слова ведучого про відправку 400 найманців, в програмі «Москва. Кремль. Путін», цитує чиновника агентство «Інтерфакс». «У страху очі великі», – додав Пєсков.
25 січня агентство Reuters з посиланням на власні джерела повідомило про відправку співробітників російської приватної військової компанії в Каракас. Reuters уточнює, що мова йде, ймовірно, про пов’язаних з Кремлем бійців «ПВК Вагнера», які раніше брали участь в конфліктах в Україні та Сирії.
ПВК «Вагнер» пов’язують із наближеним до Путіна мільярдером Євгеном Пригожиним.
23 січня голова Національної асамблеї Венесуели Хуан Гуайдо на тлі конституційної і економічної кризи оголосив себе тимчасовим президентом країни і склав присягу. Гуайдо заявив, що Мадуро, який у травні оголосив про свою перемогу на президентських виборах, не здатний виконувати обов’язки глави держави, і пообіцяв провести в країні дострокові вибори.
У суботу ситуацію у Венесуелі обговорювалася на Раді безпеки ООН. Держсекретар США Майкл Помпео на засіданні закликав всі країни світу «почути голос венесуельського народу» і визнати Хуана Гуайдо легітимним тимчасовим президентом Венесуели.
У 2018 році економічне становище Венесуели продовжувало погіршуватися: показник інфляції в країні перевищив позначку одного мільйона відсотків за рік. У більшості міст спостерігається нестача товарів повсякденного користування, мільйони людей емігрували з країни в пошуках роботи.