Аратта - На головну

27 грудня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- передтечею кінотворчості італійськіх неореалістів була стрічка, знята українською кіностудією. Цією кінострічкою фахівці вважають фільм Марка Донського “Веселка” (1943 рік) за однойменною повістю Ванди Василевської. Фільм був знятий на київській кіностудії, яка в роки Другої світової війни була евакуйована в Середню Азію. Він розповідає про українське село під час війни. Президент Рузвельт, переглянувши фільм, надіслав режисерові телеграму з подякою, а у 1944 році картина була відзначена Асоціацією кіно і радіо США.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У МЗС України заперечили, що зобов’язані запрошувати ПАРЄ на вибори

Політика 3365 переглядів

Опубліковано - 4.07.2019 09:50 | Всі новини | Версія для друку

У МЗС України заперечили, що зобов’язані запрошувати ПАРЄ на вибори
У МЗС України заперечили, що зобов’язані запрошувати ПАРЄ на вибори
У МЗС України зазначили, що Верховна Рада не зобов’язана запрошувати спостерігачів ПАРЄ на парламентські вибори. Спостерігати за виборами є лише правом асамблеї, наголосили в Києві.

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) є дорадчим органом, тому Верховна Рада не зобов’язана запрошувати асамблею спостерігати за парламентськими виборами, наголосила речниця міністерства закордонних справ України Катерина Зеленко агенції "Інтерфакс-Україна" у середу, 3 липня.

Таким чином в МЗС України відреагували на заяву президентки ПАРЄ Ліліан Морі Паск’є, яка раніше у середу наголосила, що Україна зобов’язана запросити спостерігачів асамблеї на позачергові вибори до Верховної Ради.

Катерина Зеленко у відповідь на це зазначила, що у Раді Європи існують тільки два органи, рішення яких є обов’язковими до виконання: Комітет міністрів і Європейський суд з прав людини, а ПАРЄ є дорадчим органом. "Асамблея в своїх правилах процедури зазначила, що спостерігати за виборами є правом Асамблеї. Але це зовсім не означає, що парламент зобов’язаний запрошувати ПАРЄ спостерігати за президентськими виборами", - пояснила речниця МЗС.

Вона уточнила, що станом на 3 липня в МЗС немає жодного звернення від цього дорадчого органу щодо реєстрації спостерігачів, а чи є вони у Верховній Раді або Центральній виборчій комісії - невідомо.

"Україна завжди з повагою ставилася до порад ПАРЄ і виходила з важливості імплементації таких рад. На жаль, на червневій сесії цей дорадчий орган РЄ сам проголосував за необов’язковість виконання своїх рішень, коли по суті скасував вимогу до Росії виконувати не одне, а цілих сім рішень, схвалених у відповідь на російську агресію проти України. Тому питання до пані Паск’є, чи готова вона здійснювати кроки до повернення авторитету дорадчого органу Ради Європи і потім - його рішень", - додала Зеленко, уточнивши, що Україна не порушила жодного з документів Ради Європи, обов’язкових для виконання.

Також речниця висловила переконання, що представникам ПАРЄ слід було б провести консультації з українськими парламентаріями щодо рішення відкликати запрошення на спостереження за виборами. "ПАРЄ варто було б замість того, щоб емоційно реагувати на рішення керівництва Верховної Ради в публічному просторі, вступити в діалог і провести консультації з делегацією України в Асамблеї", - сказала Зеленко.

Водночас на сайті ПАРЄ у розділі про повноваження асамблеї зауважується, що асамблея, зокрема, займається спостереженнями за виборами в країнах-членах, "забезпечуючи важливу перевірку демократичної практики на місцях". Водночас там не згадується про зобов’язання країн-членів Ради Європи запрошувати делегатів ПАРЄ спостерігати за виборами.

Скандал через повернення Росії до ПАРЄ

Нагадаємо, 2 липня голова Верховної Ради Андрій Парубій скасував надіслане раніше запрошення для ПАРЄ проводити спостереження за достроковими парламентськими виборами в Україні, призначеними на 21 липня.

26 червня українська делегація та делегації ще шістьох країн (Грузії, Естонії, Латвії, Литви, Польщі та Словаччини ) залишили засідання ПАРЄ після повного підтвердження повноважень російської делегації в асамблеї завдяки ухваленню відповідної резолюції ПАРЄ у ніч на 25 червня.

Цей документ надав можливість Росії направити своїх депутатів в асамблею. Резолюція також заборонила карати національні делегації, позбавляючи їх права голосу, виступів і представництва в ПАРЄ. У той же день голова делегації України заявив про звернення до Верховної Ради щодо необхідності терміново розглянути питання зупинення участі України в ПАРЄ у подальшому.

У квітні 2014 року ПАРЄ позбавила права голосу російську делегацію через анексію Росією українського Криму. На знак протесту російські депутати не брали участі в роботі ПАРЄ з 2016 року. Влітку 2017 року Москва припинила платити внески до бюджету Ради Європи, пояснюючи це тим, що делегація Держдуми РФ не має повноцінних прав в ПАРЄ.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Політика»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Християнська етика була явним противенством поганської. Коли поганство головними чеснотами громадянина вважало гордість, смілість, неуступчивість, – християнство бачило свій ідеал у покорі, податливості та незлобності. Поганин (культурний чоловік) любив гарну одежу, пахощі, чистоту, тілесну красоту – християнин усе те вважав чортівською спокутою, гріхом та злочином. Світ і природа, що (...) були джерелом усього живого, всієї краси, всієї радості, в очах християнина – се минущі тіні, ілюзії, чортяча мана, джерело зла, гріха та чортячої спокуси. Більшого, повнішого противенства годі собі уявити ”
Іван Франко

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.