Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Більшовики прагнули реставрувати в Україні поліцейську диктатуру. Їм завадив Президент

Захист держави 7310 переглядів

Опубліковано - 25.05.2007 23:53 | Всі новини | Версія для друку

Більшовики прагнули реставрувати в Україні поліцейську диктатуру. Їм завадив Президент
Більшовики прагнули реставрувати в Україні поліцейську диктатуру. Їм завадив Президент
Секретар Ради національної безпеки і оборони України Іван Плющ заявив, що діями навколо захоплення будівлі Генеральної прокуратури нинішня урядова коаліція наочно продемонструвала, вони збиралася будувати поліційну диктатуру, якби Президент не перервав неконституційне формування парламентської коаліції із депутатів-перебіжчиків.

«Якби не Указ Президента України про розпуск Верховної Ради, закон було би остаточно підмінено «поняттями», – зазначив Плющ.

«Час і розвиток подій довели правоту Президента. Як гарант Конституції, він не мав інших варіантів, крім як скористатися своїм конституційним правом на розпуск парламенту», – підкреслив Секретар РНБОУ.

Плющ наголосив, що Україна у світі завжди сприймалася як прогнозована, передбачувана країна. Вчорашні події поставили під знак запитання таке сприйняття нашої держави. Секретар РНБОУ застеріг проти того, аби події вчорашнього дня ставали правилом. «Як кажуть у народі, перш ніж щось зробити, добре подумай», – заявив він.

На переконання Плюща, першопричиною політичної кризи є привнесення в 2004 році в Україну такої конституційної моделі, яка провокує протистояння між органами влади. Але проблема не в тому, що різні органи й посадові особи можуть по-різному читати і тлумачити положення Конституції. Ці проблеми можна було б вирішити, аби існував відкритий і щирий діалог між гілками влади. Однак у цьому питанні помітні кардинально відмінні підходи Президента і нинішнього Кабінету Міністрів.

«Ніхто не може закинути Президенту, що він відмовлявся іти на діалог чи ставив незаконні вимоги у стосунках між органами влади. Натомість з боку Кабінету Міністрів бачимо закритість, невміння чи небажання дотримуватися слова, перешкоди для реалізації прав простих громадян.

Вершиною цинізму і безвідповідальності є позиція нинішнього міністра внутрішніх справ Цушка, який не з'являється на обговорення фахових питань у Глави держави. Де, в якій країні можлива ситуація, коли Президент, Верховний головнокомандувач не може зв'язатися із міністром внутрішніх справ? – наголосив Плющ. – Це демонструє загальний – на жаль, низький, – рівень політичної культури нинішнього уряду. Адже міністр Цушко представляє не тільки себе, а й Кабінет Міністрів, і Соціалістичну партію, до якої належав. Факт, що ми досі не чули найменшого осуду дій Цушка з цих установ, говорить сам за себе».

За таких умов особлива відповідальність лежить на державних органах, які покликані забезпечувати законність і унеможливлювати вплив вузькопартійних інтересів на вирішення питань державної ваги. Провідну роль у цьому мала би відігравати Генеральна прокуратура України. Однак, на жаль, прокуратура під керівництвом Піскуна не виправдала таких очікувань.

«Суспільство чекало відповідної реакції на резонансні справи, на нехтування різними органами влади Указами Президента України і зневагу до прав і свобод людини. Але за місяць не з'явилось жодних ознак, що Генпрокуратура збирається давати відповіді на ці суспільні запити. Натомість з'явилися ознаки політичного вигороджування, без належного вивчення матеріалів робилися заангажовані політичні висновки, зокрема щодо звільнення Президентом суддів Конституційного Суду, які неодноразово порушували присягу, підозрювалися у корупційних діяннях. Прикро, але Піскун залишився прокурором лише Партії регіонів, а не України. Тепер зрозуміло, чому він залишався народним депутатом від цієї партії», – акцентував Плющ.

Секретар РНБОУ звернув увагу на те, що в сучасних умовах і Рада нацбезпеки не змогла спрогнозувати такий розвиток подій і діяти на випередження. «Можливо, це є наслідком недостатньої координації між членами Ради і відповідними структурами її апарату. Ми зробили з цього певні висновки», – зазначив Іван Плющ.

Плющ наголосив, що новопризначений виконуючий обов'язки Генерального прокурора України Шемчук має шанс та можливість змінити характер діяльності Генеральної прокуратури України, поставивши її на захист прав і свобод людини. В. о. Генпрокурора – молода, але досвідчена людина, яка має здатність успішно виконати визначені Конституцією і законами України завдання прокуратури.

«Шемчуку є на кого спиратись, бо серед працівників Генпрокуратури є багато кваліфікованих та порядних людей. Вони відчували себе погано в умовах політизації і корупції, що процвітала у прокуратурі. Нині прийшов час цим людям сказати своє слово і спрямувати роботу Генпрокуратури у русло Закону», – підкреслив Секретар РНБОУ.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Захист держави»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

У нашого Українського народу існує повір’я, що від тих батьків, які не дотримуються звичаїв, родяться діти, що стають вовкулаками. Вовкулака, бувши в людській постаті, до церкви не ходить, з людьми не вітається і звичаїв людських не знає”
Олекса Воропай

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.