Аратта - На головну

21 грудня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вторгнення Росії у Грузію стало поверненням традиційної війни до Європи

Світ навколо нас 3933 перегляди

Опубліковано - 9.08.2019 13:50 | Всі новини | Версія для друку

Вторгнення Росії у Грузію стало поверненням традиційної війни до Європи
Вторгнення Росії у Грузію стало поверненням традиційної війни до Європи
11-ту річницю початку війни з Росією 2008 року відзначили у Грузії. Президент країни, прем’єр-міністр та інші посадовці Грузії поклали квіти до могил грузинських військових, які загинули у цьому конфлікті.

Бойові дії тривали 5 днів. В результаті Грузія повністю втратила контроль над Південною Осетією та Абхазією - це майже 20% відсотків її території.

Державний Департамент США у четвер засудив російську агресію в Грузії і закликав Росію зупинити незаконну окупацію Південної Осетії та Абхазії.

Під час вечора пам’яті у посольстві Грузії у США Курт Волкер у коментарі Українській службі «Голосу Америки» відзначив, що вторгнення Росії в Грузію у 2008 році вказало тодішній республіканській адміністрації, що співпраця з Росією та Путіним – надалі неможлива.

Роками після розвалу Радянського Союзу США намагалися підтримувати збалансовані відносини з Росією, наголошує спеціальний представник США з питань України Курт Волкер. За його словами, адміністрація Буша у середині двотисячних намагалась підтримувати діалог з Кремлем, але вторгнення Росії в Грузію у 2008 році стало останньою краплею для президента Буша та республіканців, які зрозуміли, що не можуть працювати з Росією на чолі з Путіним.

«Адміністрація Обами, прийшовши до влади, спробувала здійснити перезавантаження відносин з Росією, забула про її війну з Грузією, спробувала працювати з Росією по всіх можливих напрямках. А після того, як Росія вторглась в Україну, адміністрація Обами у 2014 році дійшла того ж самого висновку (що і адміністрація Буша - ред. ГА). Від того часу, з 2014 року ми маємо потужний двопартійний консенсус у США – у нас є проблема у вигляді російської агресії проти її сусідів і ми повинні протистояти Росії. Грузія була першим кроком, Україна стала другим кроком, це все фундаментально змінило ставлення до того, як Путін діє на міжнародній арені, і що США мають зробити у відповідь», - розповів Грузинській службі «Голосу Америки» Курт Волкер.

Так само російську агресію недооцінили і європейці наголошує посол України у США Валерій Чалий. У 2014 році сценарій повторився.

«Грузія стала першою країною, яка зіткнулася з російською агресією. Європейські нації, на мою думку, недооцінили її загрозу для себе у 2008 році. Ви пам’ятаєте промову Путіна в Мюнхені про початок нової ери, в якій він сказав, що Росія хоче грати нову роль, бути наддержавою на рівні зі США, Китаєм на іншими. Ми недооцінили ці слова. І після його вторгнення в Грузію ми зрозуміли, у чому полягає його нова політика. Це означало – початок нової ери, коли хто хоче порушує міжнародні норми, міжнародне право, а сила грає більш вагому роль, ніж раніше», - сказав посол України у США.

Саме вторгнення Росії у Грузію у 2008-му році ознаменувало повернення традиційної війни до Європи. Про це у коментарі Українській службі «Голосу Америки» заявив заступник помічника державного секретаря США Джордж Кент.

«Ми багато говорили про гібридну війну протягом останніх п’яти років, відколи почались події в Україні. Втім те, що сталося 11 років тому у цей день, коли Росія вторглася в Грузію, – це було повернення традиційної війни в Європу у такий спосіб, який ніхто з нас не очікував. Росія, член Ради Безпеки ООН, вторглася на території свого сусіда. Вона це зробила по відношенню до Грузії у 2008 році, і вона це зробила по відношенню до України у 2014 році. Події в Грузії 11 років тому змінили геостратегічну реальність в Європі, як також на всьому Євразійському континенті», - говорить Джордж Кент.

Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Шумерський тип культури надзвичайно споріднений з неолітичними пам`ятками Південної Русі...”
Рене Генон

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.