Політичні сили в цілому задоволені домовленостями. Але питання залишаються |
Про це заявив сьогодні заступник керівника фракції БЮТ Григорій Немиря.
"Дата відповідає нашому розумінню, щоб встигнути підготуватися й провести вибори чесно й демократично", - відзначив він.
"Це компроміс, що допоміг уникнути силового варіанту, і який відкрив нові можливості для України після дострокових виборів", - сказав він.
Разом з тим, член політради "Нашої України" Володимир Шкляр в інтерв'ю агентству висловив думку, що подолання політичної кризи в країні шляхом компромісу говорить про політичну зрілість керівників держави.
На думку Шкляра, досягнення компромісу "зніме напругу в суспільстві, що могла привести до громадянського конфлікту". Разом з тим він відзначив, що "складності ще залишаються, оскільки є багато питань, що вимагають урегулювання".
У той же час, заступник керівника фракції партії Регіонів Михайло Чечетов вважає, що після досягнення домовленостей ситуація в країні стабілізується.
Він відзначив, що досягнуто принципової згоди про створення електронного реєстру виборців, на чому наполягали представники коаліції. Крім того, на його думку, позитивним є й той факт, що враховано думку коаліції щодо зміни персонального складу Центвиборчкому.
"Наші пропозиції для проведення чесних виборів враховані", - підкреслив він.
Разом із тим, залишаються питання, зокрема щодо керівних кадрів держави.
Так, лідер "Народної самооборони" Юрій Луценко вважає, що Святослав Піскун є небезпечним на посаді генпрокурора.
Як повідомляє прес-служба руху, таку думку він висловив сьогодні на прес-конференції в Кіровограді.
"Я вважаю, що досягнутий компроміс (визначення дати виборів та вихід з політичної кризи) є позитивним, але є ключове питання - в чиїх руках знаходиться Генеральна прокуратура - в руках закону чи окремо взятої партії", - зазначив він.
Він навів приклад дій міністра МВС Василя Цушка, який виконував партійні доручення. "Але в даному випадку Генпрокуратура має вийти із залежності окремо взятої партії", - підкреслив Луценко.
"Пан Піскун явно цього не демонструє. Втім, не може справитися від укорінених залежностей від партії Регіонів. Тому з моєї точки зору призначення в.о. генпрокурора Віктора Шемчука - є правильним", - зазначив він.
"Я вважаю, що Піскун на цій посаді є небезпечним з огляду на можливість ревізії волевиявлення у судовій системі, яка здавна виходить за межі своїх повноважень, якщо над нею не висить Дамоклів меч Генпрокуратури", - зазначив Луценко.