Політв’язні Кремля розповідають. Сенцов розповів про психологічний тиск |
Про це він сказав під час своєї першої після звільнення пресконференції.
“Ставлення було трохи особливе, усе було за правилами. І за тобою стежать, щоб ти відповідно не зробив нічого зайвого. До мене не застосовувалося жодного фізичного впливу, намагання психологічно вплинути були”, - сказав Сенцов.
"Я збираюсь займатися двома найпрекраснішими речами на цій землі - це знімати кіно і жити", - сказав Сенцов.
Він додав, що планує жити в Київі, куди вже переїхала його донька.
"Щодо Криму, то повернутись туди - тільки на танках. Поки не можемо... Знову ж таки - не треба сприймати мої слова буквально. Я буду жити в Київі, моя донька вже переїхала сюди, моя мама з моїм сином зараз приїхали провідати нас . Мама поки залишиться, а син з колишньою дружиною поїдуть в Крим", - додав він.
Сенцов вважає, що Росія будує свою політику на брехні і боротися з нею можна тільки кажучи правду. "Те, що зараз відбувається в Україні, наш конфлікт з Росією, назвемо так, він багато в чому інформаційний, і проблема не в тому, що Путін напав на Україну, а в тому, що більшість росіян його в цьому підтримували. Ця імперія будується на брехні, а єдиний спосіб боротьби з брехнею - це говорити правду", - сказав він.
Сенцов також подякував українським та іншим ЗМІ, які доносять правду про це.
Як повідомлялося раніше, 7 вересня відбулося взаємне звільнення громадян України і РФ. В Україну в рамках звільнення прибули 35 українців - 24 військовополонені моряки і 11 політв’язнів, серед яких і режисер Олег Сенцов.
Його та активіста Олександра Кольченка затримали представники російських спецслужб у Криму в травні 2014 року за звинуваченням в організації терактів на півострові. У серпні 2015 року Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за обвинуваченням у терористичній діяльності на території Криму. Кольченко отримав 10 років колонії. Обидва свою вину не визнали. Сенцов відбував покарання у місті Лабитнангі, на півночі Росії.
Після 145 днів голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів, які перебувають у російських в’язницях, Сенцов "письмово погодився на прийом їжі". Він назвав це "вимушеним заходом через загрозу примусового годування".