![]() |
ГПУ розпочала наступ на свободу слова. Традиційно, із кримінальної справи |
Останнім часом факти і події висвітлюються суб'єктивно і упереджено, зокрема і ті, що стосуються персонально Святослава Піскуна - йдеться у заяві головного обвинувачувального органу країни.
Прес-служба відомства пояснює - ворожість каналу пов'язана із росзлідуванням кримінальної справи проти деяких журналістів. Їх начебто піймали на контрабанді наркотиків одразу трьома кордонами - Німеччини, Польщі та України.
Йдеться про журналіста Володимира Ар'єва. Як пояснює він сам - він здійснював службові обов'язки і планував журналістську провокацію - перевірити, чи виявлять прикордонники у його речах цигарки з Амстердама. Поведінку пана Піскуна вважає замилюванням очей і просить чинного керівника відомства - Віктора Шемчука дати правову оцінку заявам ЕКС-генпрокурора.
Генеральній прокуратурі не подобається, як її діяльність показують по "5 каналу". У заяві прес-секретаря Святослава Піскуна Олени Рубцової ідеться: останнім часом журналісти "5-го" необ'єктивні та упереджені. У чому саме ознаки необ'єктивності - прес-служба не конкретизує. Але вже знає мотиви, що спонукали журналістів дескредитувати слідчих. Це, начебто, кримінальна справа про контрабанду наркотиків громадянами Володимиром Ар'євим та Наталкою Фіцич. Вони керують продюсерським центром "Закрита Зона", що співпрацює із "5-м". Справу нині розслідує слідче управління МВС.
Це справа більш як піврічної давнини, розповідає Володимир Ар'єв. Тоді вони знімали програму про контрабанду наркотиків і вдалися до журналістського експерименту. Придбали в сувенірній крамничці Голландії кілька яскраво запакованих сигарет із коноплею і збиралися провезти їх до України, із тим, щоб подарувати під час офіційного інтерв'ю нашим прикордонникам. Горе-контрабандистів викрили прикордонники польські. Сигарети вилучили на експертизу, за фактом порушили кримінальну справу. Ішлося аж ніяк не про контрабанду - кількість наркотичної речовини була занадто мала, - говорить Ар'єв. Тоді польські правоохоронці їх відпустили.
Володимир Ар'єв, продюсерський центр "Закрита зона":
"Навіть теоретично, якщо уявити, що проти нас в Україні порушено кримінальну справу, то першим, за кримінально-процесуальним кодексом, хто має про це знати, - це маємо знати ми. Оскільки ми нічого про це не знали, нас нікуди не викликали, ніхто ні про що не повідомляв, я роблю висновок, що ніякої кримінальної справи не існує, а відповідна заява була з метою дискредитації... спроба ... я б не сказав, що це дискредитація, - спроба очорнити і мене, і продюсерський центр "Закрита зона" і "5 канал"."
Конфлікти посадовців із журналістами виникають щоразу, коли загострюється політична ситуація в країні. Приклад тому - вчинок регіонала Калашнікова, якому не сподобалося, як його знімали журналісти СТБ. Голова незалежної медіапрофспфілки Михайлина Скорик заяву Генпрокуратури називає тиском на журналістів. І обіцяє не забаритися із офіційною реакцією профспілки.
Михайлина Скорик, голова Київської незалежної медіапрофспілки:
"5 канал став крайній в історії з Генпрокуратурою. Чомусь політики вважають, що якщо щось не так в телевізорі, то винні в цьому журналісти. Це вони непрофесійні, нечесні, погано працюють і не розуміють, що журналісти - це дзеркало нашої політики. Які політики, такі і журналісти, як працюють політики, такими ж методами діють і журналісти."
Володимир Ар'єв збирається у вівторок офіційно звернутися до призначеного Президентом виконувача обов'язків Генпрокурора Віктора Шемчука, щоб той дав оцінку заявам прес-служби Святослава Піскуна. Останнього, як відомо, глава держави взагалі звільнив із займаної посади. Сам Піскун упевнений - він і надалі працює Генпрокурором.